OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 sierpnia 2018 wyświetleń: 902

Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła - 12.08.2018 r.

                                     Ogłoszenia Parafialne

     

       XIX Niedziela Zwykła  -  2018

 

1.     Przeżywamy drugą niedzielę sierpnia. Dzisiaj o godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu przed Mszą św. o godz. 19.00.

 

2.     We środę, 15 sierpnia obchodzimy wielką Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu wspominamy 98 rocznicę „Cudu nad Wisłą”. 15 sierpień to także święto Wojska Polskiego. W tym dniu Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy wieńce i wiązanki kwiatów, które możemy także nabyć w naszej świątyni. Módlmy się za Ojczyznę , naszych żołnierzy i o dar dobrego urodzaju.

 

3.     15 sierpnia o godz. 11.00 w Kolegiacie NMP uroczysta Msza św. w int. Wojska Polskiego, z udziałem Garnizonu Stargard. Serdecznie zapraszamy.

 

4.     15 sierpnia o godz. 4.15 rano z Kolegiaty Stargardzkiej wyrusza XXX Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Zakończenie Mszą Św. o godz. 13.00. Zapraszamy.

 

5.     Jutro, 13 sierpnia w poniedziałek – dzień Matki Bożej Fatimskiej. W sierpniu ten dzień łączymy z Uroczystością Matki Bożej Wniebowziętej.

 

6.     Miesiąc sierpień jest czasem trzeźwości. Podejmijmy to przyrzeczenie abstynencji jako ofiarę za konkretną osobę – w naszych rodzinach jest wiele wręcz tragedii związanych z alkoholem lub narkotykami. Módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach. Zapiszmy swoje przyrzeczenia w księdze abstynencji pod chórem.

 

7.     Podczas wakacji biuro parafialne czynne codziennie od godz. 16.00 – 17.30 a w piątek i w sobotę tylko od godz. 11.00 – 12.00 w południe. Biblioteka parafialna w czasie wakacji nieczynna.


W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Kołaziński Andrzej, Bystrowski Władysław, Chodkiewicz Stanisław, Bielska Krystyna, Woźniak Maria, Krajewski Roman, Szymkowicz Leokadia, Danielik Henryka….wieczny odpoczynek…

 

Matka Najświętsza Zielna niech strzeże Waszych rodzin i naszej Ojczyzny.  Szczególne życzenia dla żołnierzy i ich rodzin oraz dla wszystkich solenizantów i jubilatów.

 

 

                           Stargard, dn. 12.08.2018 r.             ks. Adam Staszczak SChr, prob.

utworzono : 2018-08-11
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: