OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 sierpnia 2018 wyświetleń: 836

Ogłoszenia XXI Niedziela Zwykła - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26.08.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

            XXI Niedziela Zwykła  -  2018

 

  1. Przeżywamy ostatnią  niedzielę sierpnia i wielką uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Dzisiaj o godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu przed Mszą św. o godz. 19.00.
  2. W najbliższy wtorek o 18.00 wystawienie Najśw.  Sakramentu i nabożeństwo do św. Józefa, podobnie we środę i nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek obchodzimy Ogólnopolski Dzień Solidarności związany z kolejną rocznicą  powstania Solidarności.
  4. W sobotę, 1 września o godz. 7.15 nabożeństwo I Soboty Miesiąca i wymiana tajemnic różańcowych.
  5. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla rodziców, dzieci i młodzieży w drugą niedzielę września.
  6. Kończy się miesiąc sierpień - czas trzeźwości.  Podejmijmy także abstynencję „100 dni trzeźwości na  100 – lecie Niepodległości naszej Ojczyzny”. Zapiszmy swoje przyrzeczenia w księdze abstynencji pod chórem.
  7. W październiku przypada 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji przygotowujemy na 16 października wprowadzenie do naszej świątyni relikwii św. Jana Pawła II.

              W związku z tymi wydarzeniami ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę parafialną do miejsc związanych z życiem Ojca św. Odwiedzimy Kalisz, Licheń, Wadowice, Kraków i Częstochowę. Pielgrzymka rozpoczyna się 10 października i potrwa 5 dni. Koszt z zamieszkaniem i wyżywieniem to 990 zł. Prosimy o szybkie zapisywanie się na listę pielgrzymów w zakrystii i w biurze parafialnym do 10 września. Zaliczka przy zapisywaniu się wynosi 200 zł. Szczegółowe informacje w gablocie przy ogłoszeniach.

       8. Podczas wakacji biuro parafialne czynne codziennie od godz. 16.00 – 17.30 a w piątek i w sobotę tylko od godz. 11.00 – 12.00 w południe. Biblioteka parafialna w czasie wakacji nieczynna.

 

                        W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Biskupski Kazimierz, Kozłowski Jan i Horak Czesław….wieczny odpoczynek…

 

                                  Matka Najświętsza Częstochowska Królowa Polski niech strzeże Waszych rodzin i naszej Ojczyzny.  Szczególne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów. Niech Bóg Was błogosławi !!!

 

                 Stargard, dn. 26.08.2018 r.                 ks. Adam Staszczak SChr, prob.

aktualizowano: 2018-08-25
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: