OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 września 2018 wyświetleń: 1161

Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła - 09.09.2018 r.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła  -  2018

 

  1. Przeżywamy drugą niedzielę września. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Apelujemy do rodziców, aby zadbali o uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej. Usilnie prosimy o udział we Mszach św. niedzielnych razem ze swoimi dziećmi.
  2. Apelujemy do młodzieży z klas VI, VII, VIII i trzeciej klasy gimnazjów, którzy chcą przyjąć Sakrament  Bierzmowania. Bierzmowanie w przyszłym roku, w 2019 będą miały klasy VIII i III Gimnazjum. Prosimy zabrać ze sobą deklaracje i je wypełnić. Są wyłożone na stoliku przy wyjściu. Deklaracje mogą także zabrać rodzice dla swoich dzieci. 23 września, w czwartą niedzielę miesiąca składamy je wypełnione w kościele. Pierwsze spotkanie dla klas III gimnazjum – 7 października po Mszy św. o godz. 9.30 w salce za plebanią. Z kolei pierwsze spotkanie dla klas VIII – 14 października po Mszy św. o godz. 9.30.
  3. Msza św. dla kandydatów do bierzmowania w każdą niedzielę o godz. 9.30 – obecność obowiązkowa. Opiekunem bierzmowanych jest ks. Grzegorz. Informacje dla kandydatów są umieszczone w internecie.
  4. W najbliższy piątek, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 11.30 w południe i o godz. 18.00. Będzie to nasz akt pokuty i modlitwa za dzieci i młodzież o uchronienie ich od zgorszenia. Zadbajmy o znaki krzyża w naszych domach i mieszkaniach. Po każdej Mszy św. poświęcenie nowych krzyży. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

     5. W najbliższy wtorek o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do św. Józefa, podobnie we środę i nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

    6. Serdecznie zachęcamy młodzież szkół średnich i studentów, którzy chcą pogłębiać swoje życie religijne i znaleźć grono przyjaciół do wstąpienia do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kontakt z ks. Markiem.    

    7. Zbliża się dzień patrona młodzieży: św. Stanisława Kostki. Za tydzień w niedzielę, na Mszy św. o godz. 19.00 nasz zespół „Wieczernik” zaśpiewa z towarzyszeniem młodzieżowej orkiestry. Ks. Marek zaprasza na narty od 2-9 lutego – zapisy u ks. Marka.     

     8. W październiku przypada 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji przygotowujemy na 16 października wprowadzenie do naszej świątyni relikwii św. Jana Pawła II.

 

W związku z tymi wydarzeniami ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę parafialną do miejsc związanych z życiem Ojca św. Odwiedzimy Kalisz, Licheń, Wadowice, Kraków i Częstochowę. Pielgrzymka rozpoczyna się 10 października i potrwa 5 dni. Koszt z zamieszkaniem i wyżywieniem to 990 zł. Prosimy o szybkie zapisywanie się na listę pielgrzymów w zakrystii i w biurze parafialnym do 10 września. Zaliczka przy zapisywaniu się wynosi 200 zł. Szczegółowe informacje w gablocie przy ogłoszeniach.

 

W minionym tygodniu zmarli: Gryka Jadwiga, Klenowska Wanda, Kałecka Katarzyna i Lewicki Andrzej. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

 

Matka Najświętsza Siewna niech strzeże Waszych rodzin i naszej Ojczyzny. Szczególne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów. Niech Bóg Was błogosławi!!!

 

Stargard, dn. 09.09.2018 r.                     ks. Adam Staszczak SChr, prob.

aktualizowano: 2018-09-08
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: