OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 września 2018 wyświetleń: 640

Ogłoszenia XXIV Niedziela Zwykła - 16.09.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

XXIV Niedziela Zwykła  -  2018

 

  1. Przeżywamy trzecią niedzielę września i rozpoczynamy Tydzień Wychowania – modlimy się za dzieci i młodzież.  Apelujemy do rodziców, aby zadbali o uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej. Usilnie prosimy o udział we Mszach św. niedzielnych razem ze swoimi dziećmi.
  2. Apelujemy do młodzieży z klas VI, VII, VIII i trzeciej klasy gimnazjów, którzy chcą przyjąć Sakrament  Bierzmowania. Bierzmowanie w przyszłym roku, w 2019 będą miały klasy VIII i III Gimnazjum. Prosimy zabrać ze sobą deklaracje i je wypełnić . Są wyłożone na stoliku przy wyjściu. Deklaracje mogą także zabrać rodzice dla swoich dzieci. 23 września, w czwartą niedzielę miesiąca składamy je wypełnione w kościele. Pierwsze spotkanie dla klas III gimnazjum – 7 października po Mszy św. o godz. 9.30 w salce za plebanią. Z kolei pierwsze spotkanie dla klas VIII – 14 października po Mszy św. o godz. 9.30.
  3. Msza św. dla kandydatów do bierzmowania w każdą niedzielę o godz. 9.30 – obecność obowiązkowa. Opiekunem bierzmowanych jest ks. Grzegorz. Informacje dla kandydatów są umieszczone w internecie.
  4. Jutro, 17 września obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka.
  5. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki , patrona Polski i polskiej młodzieży. Zapraszamy młodzież z rodzicami na godz. 18.00 na nabożeństwo i Mszę św. w intencji młodzieży. Szczególnie prosimy o obecność młodzieży do Bierzmowania.
  6. W najbliższy wtorek o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do św. Józefa oraz spotkanie Bractwa św. Józefa. We środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W piątek obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła.
  8. Serdecznie zachęcamy młodzież szkół średnich i studentów, którzy chcą pogłębiać swoje życie religijne i znaleźć grono przyjaciół do wstąpienia do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kontakt z ks. Markiem.

      Ks. Marek zaprasza na narty od 2-9 lutego – zapisy u ks. Marka.

 

W minionym tygodniu zmarli: Portuś Kazimierz, Mikołajczyk Stanisława i Ostrowski Marek…. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

 

 

Matka Najświętsza Bolesna niech strzeże Waszych rodzin i naszej Ojczyzny. Szczególne życzenia dla wszystkich jubilatów solenizantów. Niech Bóg Was błogosławi !!!

 

 

Stargard, dn. 16.09.2018 r.                           ks. Adam Staszczak SChr, prob.

aktualizowano: 2018-09-16
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: