OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 października 2018 wyświetleń: 610

Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła - 07.10.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

XXVII Niedziela Zwykła - 2018

 

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę października. Kontynuujemy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy serdecznie na różaniec codziennie o godz. 18.00. Dzieci mają swój różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Młodzież odmawia różaniec w każdy dzień, oprócz wtorku i niedzieli o godz. 19.15 przy figurze.
  2. W dzisiejszą niedzielę spotkanie Różańca Młodych po Mszy Św. o godz. 19.00.
  3. Kandydaci do Bierzmowania składają deklaracje w kościele. Pierwsze spotkanie dla klas III gimnazjum – dzisiaj 7 października po Mszy św. o godz. 9.30 w salce za plebanią. Pierwsze spotkanie dla klas VIII – 14 października po Mszy św. o godz. 9.30. Z kolei klasy VI i VII mają spotkanie 21 października po Mszy św. o godz. 9.30 w sali za plebanią.
  4. We środę, tj. 10 października obchodzimy wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, założycielki Sióstr Felicjanek. W 25 rocznicę jej beatyfikacji nasze Siostry będą dziękować za dar powołania i pozostawienie charyzmatu jakim je obdarowała. Po Mszach świętych można ucałować jej relikwie. Również dzisiaj po Mszy św. można ucałować relikwie bł. Matki Marii Angeli.
  5. W najbliższą sobotę, tj. 13 października przypada Dzień Fatimski. O godz. 18.00 Różaniec Fatimski i Msza św. z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  6. Zbliża się 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. 16 października – we wtorek o godz. 18.30 odbędzie się w naszej świątyni uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II. Na uroczystość przybędzie ks. Bp Henryk Wejman. Św. Jan Paweł II jest patronem rodzin i małżeństw oczekujących dziecka. Serdecznie zapraszamy.
  7. Za tydzień w niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbieramy ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy za złożone ofiary, przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży z biedniejszych rodzin.
  8. 30 października odbędzie się tradycyjnie Bal Wszystkich Świętych. Już dzisiaj ogłaszamy konkurs na plakat wykonany w formacie A3. Można go wykonać dowolną techniką, ma przedstawiać ulubionego świętego. Prace przynosimy do swoich katechetów do 25 października.
  9. 19 października rano organizujemy dwudniowy wyjazd do Częstochowy, na Noc Czuwania w int. polskich emigrantów i ich rodzin. Zapisy w zakrystii i u ks. Grzegorza. Koszt wyjazdu wynosi 100 zł.

    10. Informacja dla narzeczonych: organizujemy kurs przedmałżeński dla par, które planują w najbliższych latach swój ślub. Kurs rozpocznie się 20 października tj. w sobotę o godz. 19.00 w sali za plebanią. Zapraszamy.

 

W minionym tygodniu zmarli: Zdzisław Mróz, Remigiusz Walentin-Konieczny, Stanisław Banasik i Eugeniusz Adamiszyn… Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie...

 

Stargard, dn. 07.10.2018 r.                                  ks. Adam Staszczak SChr, prob.

aktualizowano: 2018-10-07
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: