OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 października 2018 wyświetleń: 911

Ogłoszenia XXVIII Niedziela Zwykła - 14.10.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła

 

1. Przeżywamy drugą niedzielę października. Obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Po wyjściu z kościoła młodzież zbiera datki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy za ofiarę na kształcenie zdolnych dzieci z biedniejszych rodzin.

 2. Przeżywamy 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji we wtorek, we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, o godz. 18.30 zostaną uroczyście wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości, której będzie przewodniczył ks. bp Henryk Wejman. Jan Paweł II jest patronem rodzin i rodziców, którzy oczekują swojego dziecka. Pod koniec uroczystości ucałujemy relikwie, aby wypraszać potrzebne dla siebie i naszych bliskich łaski.

 3. Dzisiaj obchodzimy także Dzień Edukacji Narodowej. Składamy najlepsze życzenia dla nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz pracowników szkół.

 4.Serdecznie zapraszamy nauczycieli i pracowników szkół w środę na godzinę 18.30 na Mszę św. w ich intencji oraz spotkanie z duszpasterzami na plebanii.

 5. We czwartek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty a w piątek wspominamy w Liturgii bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

 6. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy serdecznie na różaniec codziennie o godz. 18.00. Dzieci mają swój różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Młodzież odmawia różaniec w każdy dzień oprócz wtorku i niedzieli o godz. 19.15 przy figurze.

 7. Dzisiaj pierwsze spotkanie dla Kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Spotkanie dla klas VI i VII za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30. Indeksy dla kandydatów są do odebrania w zakrystii.

 8. 30 października odbędzie się tradycyjnie Bal Wszystkich Świętych. Ciągle zachęcamy do konkursu na plakat wykonany w formacie A3. Można go wykonać dowolną techniką, ma przedstawiać ulubionego świętego. Prace przynosimy do swoich katechetów do 25 października.

 9. 19 października rano organizujemy dwudniowy wyjazd do Częstochowy, na Noc Czuwania w int. polskich emigrantów i ich rodzin. Zapisy w zakrystii i u ks. Grzegorza. Koszt wyjazdu wynosi 100 zł. Spotkanie przedwyjazdowe w najbliższy poniedziałek o 19:30 w kawiarence pod plebanią.

 

10. Informacja dla narzeczonych: organizujemy kurs przedmałżeński dla par, które planują w najbliższych latach swój ślub. Kurs rozpocznie się 20 października tj. w sobotę o godz. 19.00 w sali za plebanią. Zapraszamy.

 

Stargard, dn. 14.10.2018 r.                            ks. prob. Adam Staszczak SChr

 

aktualizowano: 2018-10-13
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: