OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 marca 2020 wyświetleń: 1122

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 22. 03. 20201. Msze św. niedzielne oraz w tygodniu są odprawiane o stałych godzinach, ale z absolutnym zachowaniem wskazanej maksymalnej ilości uczestników (do 50 os). Wskazujemy jednak, że najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – w zgodnej opinii ekspertów – jest pozostanie w domu. PROSIMY O ZROZUMIENIE NADZWYCZAJNEJ SYTUACJI.

2. Na naszej stronie fb.me/chrystusowcystargard  można śledzić transmisje niektórych Mszy świętych i Nabożeństw z naszego kościoła.

3. Zawieszone pozostają wszystkie spotkania grup duszpasterskich i formacyjnych [dzieci, młodzież, studenci, dorośli]. Odwołujemy również nabożeństwa Gorzkich żali i Drogi krzyżowe, zachęcając do prywatnego ich odprawiania.

4. Codziennie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 – 18.30, tak aby poza liturgią można było wejść na modlitwę osobistą.

5. Już dziś zachęcamy do korzystania z przedświątecznej Spowedzi św.: codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., dodatkowo od godz. 16.00 dyżuruje kapłan z posługą sakramentalną.

6. Każdego dnia o godz. 20.30 zapraszamy do jedności w modlitwie odmawiając wspólnie różaniec w intencji: o zatrzymanie epidemii, za chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

7. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Tego dnia będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które polega na codziennej modlitwie w intencji poczętego a zagrożonego życia.  Z uwagi na ogłoszony w naszym kraju stan epidemii, zachęcamy w tym szczególnym dniu do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w prywatnej modlitwie, aby w ten sposób włączyć się w wielkie dzieło obrony dzieci nienarodzonych.

8. Wszystkich zawierzamy Bożej Opatrzności, na ten szczególny czas upraszając pokoju serca. 

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Barbara Sajniar, Teresa Opińska - polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych, a szczególnie ofiary epidemii Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Stargard, dn. 22. 03. 2020 r.                                                                                         ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-03-21
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: