OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 kwietnia 2023 wyświetleń: 1075

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia - 16. 04. 2023

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Bożemu Miłosierdziu w modlitwie zawierzać będziemy świat cały, naszą ojczyznę, nasze miasto i całą parafię. Dzisiejsze święto dopełnia oktawy Wielkanocy. Dziś można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (uczestniczenie we Mszy św. i przyjęcie Komunii świętej, odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, brak przywiązania do najmniejszego grzechu, modlitwa w intencjach papieskich).

Dzisiejszy dzień jest także świętem CARITAS. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom parafialnego zespołu Caritas za ofiarną służbę na rzecz najbardziej potrzebujących naszych parafian.

Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w całej Polsce prowadzona jest zbiórka na cele charytatywne, jako wsparcie działań parafialnych zespołów Caritas oraz Caritas archidiecezji. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiejszego wieczoru zapraszamy na KONCERT MIŁOSIERDZIA pod hasłem "W NIM MIŁOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZA" w wykonaniu stargardzkiego chóru CANTORE GOSPEL, który odbędzie się w naszym kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 18:30. Wstęp wolny!

3. W dniach 21-23 kwietnia (piątek-niedziela) organizujemy WEEKENDOWY KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla par, które planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa. Rozpoczynamy 21 kwietnia o godz. 18:00 w parafialnym Domu św. Józefa. Zgłoszenia przyjmujemy do środy 18 kwietnia bezpośrednio u ks. Proboszcza – kom 695 037 388. Ilość miejsc ograniczona.

4. Z Odnową w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszamy na poniedziałkową modlitwę do Ducha św. o godz. 18.15 i Mszę św. wotywną o Duchu św. o godz. 18.30.

5. Każdy wtorek w naszej parafii jest poświęcony czci Naszego Patrona św. Józefa. Zapraszamy o godz. 18.15 na nabożeństwo do św. Józefa. Msza św. wieczorna o godz. 18.30 odprawiana jest z formularza
o św. Józefie Oblubieńcu NMP – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do św. Józefa  i składania ich do skarbony za ławkami.

6. ŚWIĘTOJAŃSKI KLUB SENIORA zaprasza na cotygodniowe spotkania w parafialnym Domu św. Józefa we wtorek o godz. 12:00 projekcja filmu oraz w piątek o godz. 13:00 warsztaty biblijne.  

7. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.15. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skarbony za ławkami.

8. Na piątkowe spotkanie wspólnoty KRĘGU BIBLIJNEGO zapraszamy do biblioteki parafialnej o godz. 19:15.

8. Chętne dzieci zapraszamy na sobotnie spotkania OGNISKA MISYJNEGO DZIECI na godz. 11:00 do Domu św. Józefa. 

9. Codziennie trwa ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od godz. 7.00 do 18.15. Zachęcamy do osobistej modlitwy w ciszy.

10. Za tydzień, w nocy z niedzieli na poniedziałek grupa naszych parafian wyrusza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Przez najbliższy tydzień do niedzieli włącznie można składać intencje i prośby w skrzynce przy prezbiterium, które zabierzemy ze sobą do Fatimy. W tych intencjach ks. Proboszcz odprawi Mszę św. w kaplicy objawień.  

11. W niedzielę, 23 kwietnia, odbędzie się w Szczecinie kolejny MARSZ DLA ŻYCIA, który pod hasłem „CYWILIZACJA ŻYCIA" o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Archikatedry. Będzie on osobistym świadectwem w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Towarzyszyć nam będą słowa Świętego Jana Pawła II, który mówił do nas: „Szanuj, broń, miłuj życie i służ życiu - każdemu życiu ludzkiemu!". Po Marszu dla Życia w Archikatedrze będzie Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp.: +Alicja Byra – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE 16–23.04.2023

- GRZEGORZ R. CHACUK - Stargard, par. św. Józefa
- MONIKA  SOBOLEWSKA - Stargard, par. św. Józefa

Stargard, dn. 16. 04. 2023 r.                                                                                          ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2023-04-22
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: