OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 czerwca 2020 wyświetleń: 956

Ogłoszenia na Niedzielę NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 07. 06. 2020

1. Zostały zniesione ograniczenia co do ilości uczestniczących we Mszach Św. i nabożeństwach. Zapraszamy zatem do pełnego udziału w rytmie duszpasterskim naszej parafii. Uczestników nabożeństw i liturgii obowiązuje jeszcze nakaz noszenia maseczek lub zachowania odległości.

2. Na Mszę św. z modlitwą i błogosławieństwem dla tegorocznych maturzystów zapraszamy dzisiaj o godz. 19.00.

3. Na nabożeństwa czerwcowe  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18.00.

4. W środę - w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym - zapraszamy na modlitwę za Polaków przebywających za granicą oraz za rodziny rozdzielone emigracją. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w Ich intencji.

5. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Msze św. w naszym kościele odprawimy
o godz. 6.30, 8.00, 9.30, po procesji ok. 12.00 i 18.30.  Po Mszy św. o 9.30 wyruszy procesja Bożego Ciała – ulicami Chrobrego, Portową, Struga i św. Jana Chrzciciela - którą zakończymy przed figurą św. Jana Pawła II. Zapraszając do licznego udziału, zachęcamy również do udekorowania trasy procesji poprzez przystrojenie okien czy wywieszenie flag. Wszystkich uczestników procesji obowiązuje nakaz nałożenia maseczek lub zachowania odległości.

6. Próba dla dziewcząt, które będą sypały kwiaty podczas procesji Bożego Ciała w środę o 16.30 przed kościołem.

7. Od piątku po uroczystości Bożego Ciała do piątku uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywać będziemy Dni Eucharystyczne – czyli oktawę Bożego Ciała – w połączeniu z Nowenną Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Codziennie na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła.

8. Na kolejne Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w sobotę 13 czerwca. Modlitwę różańcową rozpoczniemy o godz. 7.30 – I cz. radosna, o godz. 8.30 - II cz. światła, o godz. 18.00 – III cz. bolesną z litanią do NSPJ. O godz. 18.30 Msza Święta i IV cz. chwalebna z procesją zakończoną Apelem Jasnogórskim.

9. Za tydzień przypada taca inwestycyjna przeznaczona na cele gospodarcze i remontowe w parafii i domu zakonnym. W ostatnim czasie koniecznym była wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania w salach parafialnych. Obecnie kontynuowany jest remont wszystkich salek z pozyskaniem nowego pomieszczenia. Przed nami jeszcze konieczna wymiana jednego okna. W dalszym etapie będzie remont pomieszczeń sanitarnych. Rozpoczęliśmy również pierwszy etap wymiany instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej w domu zakonnym oraz związany z tym remont poszczególnych pomieszczeń. Już dziś dziękujemy za wsparcie podejmowanych działań inwestycyjnych.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Józefa Gierduszewska, Zbigniew Łaszkiewicz - polecamy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

11. Wszystkich naszych drogich parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Bożej Opatrzności.

 

     Stargard, dn. 07. 06. 2020 r.                                                                                      ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-06-06
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: