OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 maja 2020 wyświetleń: 796

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną - 10. 05. 2020

1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła, oraz dodatkowo od poniedziałku do soboty o godz. 19.30 pod figurę Matki Bożej na placu za kościołem.

2. Obowiązujące rozporządzenia pozwalają na to, by w naszym kościele podczas Mszy św. i nabożeństw jednocześnie uczestniczyło 80 osób. Miejsca do siedzenia – zarówno w nawie głównej, jak i nawach bocznych - są oznaczone numerami, tak by każdy mógł zachować bezpieczną odległość. Podkreślamy obowiązek  używania maseczek ochronnych, które zdejmujemy tylko na czas  przyjęcia Komunii św.W kruchcie kościoła można także skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk.

3. We wtorek, 12 maja przypada miesiąc od śmierci śp. ks. Józefa Milewskiego SChr - zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji naszego współbrata. 

4.  Na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w środę, 13 maja. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 7.30 - I cz. modlitwy różańcowej, o godz. 8.30 - II cz. modlitwy różańcowej, o godz. 18.00 – III cz. modlitwy różańcowej. O godz. 18.30 Msza Święta i IV cz. modlitwy różańcowej z procesją zakończoną Apelem Jasnogórskim.

5. Z okazji stulecia kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque - "świętej od Serca Jezusowego" i patronki Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ – zapraszamy wszystkich członków Arcybractwa do wspólnego dziękczynienia za kanonizację św. Patronki - 13 maja, podczas Mszy św. o godz. 12.00, którą zakończymy litanią prosząc, abyśmy na wzór św. Małgorzaty Marii czcili Jezusowe Serce.

6. Na modlitwę za polaków przebywających za granicą - szczególnie za mieszkańców naszego miasta - oraz za rodziny rozdzielone emigracją zapraszamy w II środę m-ca od godz. 18.00 nabożeństwo i o godz. 18.30 Msza św. w tej intencji.

7. Dziękujemy za wszelkie wyrazy wsparcia naszej parafialnej wspólnoty. Dzisiaj przypada taca inwestycyjna. Bóg zapłać za to, że w tej trudnej dla wszystkich sytuacji tak wiele osób wyraża troskę o nasza parafię. Wszystkich zawierzamy Bożej Opatrzności.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Irena Jeżow, Jan Kaszubski, Feliksa Jakubowska - polecamy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

 

 

 

aktualizowano: 2020-05-13
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: