OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 sierpnia 2020 wyświetleń: 493

Ogłoszenia na XIX Niedzielę w ciągu roku - 09. 08. 2020

1. Przypominamy o wciąż obowiązującym w kościele nakazie noszenia maseczek lub zachowania odległości.

2. Na modlitwę za Polaków przebywających za granicą oraz za rodziny rozdzielone emigracją zapraszamy– jak co miesiąc - w środę od godz. 18.15. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w tej intencji.

3. Na kolejne Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w czwartek, 13 sierpnia. Modlitwę różańcową rozpoczniemy o godz. 7.30 – I cz. radosna, o godz. 8.30 - II cz. światła, o godz. 18.00 – III cz. bolesna. O godz. 18.30 Msza Święta. Po Mszy św. IV cz. chwalebna z procesją fatimską zakończoną Apelem Jasnogórskim.

4. W sobotę, 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcimy wiązanki kwiatów i ziół z tegorocznych zbiorów. Zachęcamy do nabycia wianków w naszym parafialnym sklepiku. Tego dnia przypada również Święto Wojska Polskiego. Na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego Prezydent naszego miasta wraz z Dowódcą Garnizonu w Stargardzie oraz Proboszczem stargardzkiej Kolegiaty NMP zapraszają wszystkich mieszkańców na godz. 10.30 pod Pomnik Patriotyczny - Stargardzianie Ojczyźnie w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, gdzie odbędzie się apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów, a następnie o godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza święta w Kolegiacie NMP w intencji poległych na polu chwały.

5. Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w Apelu o pomoc dla mieszkańców stolicy Libanu prosi, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu – by we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Prosi także, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.

6. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w naszym kościele i domu zakonnym. W minioną środę zakończyły się prace przy renowacji drzwi głównych do kościoła. Przy tej okazji bardzo dziękujemy Rodzinie Państwa Gołoś za całkowite pokrycie kosztów tej inwestycji. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy pierwszych drzwiach bocznych z uwzględnieniem renowacji i zabezpieczenia witraża. Chcąc wesprzeć prowadzone prace, można tego także dokonać poprzez wpłatę na konto parafii PKO  17 1020 4867 0000 1402 0046 8447 z dopiskiem – inwestycje.

7. W czasie wakacji biuro parafialne czynne jest w zmienionych godzinach: od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30, w piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00.

8.  Zachęcamy do indywidulanej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, który jest wystawiony w kaplicy adoracji codziennie od godz. 7.00 do 18.00.

9. Polecamy lekturę wakacyjnych numerów prasy katolickiej, które można nabyć w naszym sklepiku.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Barbara Maśnik, Kazimierz Kostrzewski - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

11. Wszystkich parafian oraz modlących się z nami zawierzamy szczególnej opiece Bożej Matki. Niech Pan Bóg nam błogosławi.

 

 

     Stargard, dn. 09. 08. 2020 r.                                                                                    ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-08-08
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: