OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 sierpnia 2020 wyświetleń: 530

Ogłoszenia na XXI Niedzielę w ciągu roku - 23. 08. 2020

1. Do naszych wspólnot zakonnych dołączają ks. Przemysław Syguła SChr oraz s. Marianna Mościcka CSSF rozpoczynając tym samym posługę  duszpasterską w naszej parafii. Życzymy ks. Przemysławowi i s. Mariannie obfitości Bożych darów w nowym miejscu posługiwania.

2. W związku z narastającą ilością zarażeń w trwającej pandemii przypominamy, że wszystkich uczestników nabożeństw wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Osłony zdejmujemy tylko w czasie przyjmowania Komunii św.

3. W intencji małżeństw i rodzin naszej parafii modlimy się z Bractwem św. Józefa w każdy wtorek podczas nabożeństwa od naszego św. Patrona Józefa o godz. 18.15.

4. W środę 26. 08 przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy do udziału we Mszach św. Wieczorem o godz. 18.15  modlić się będziemy podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

5. Dziękujemy za ofiarność podczas zeszłotygodniowej zbiórki przeprowadzonej przez Caritas w ramach Dnia solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Zebrane środki w kwocie 5. 436 zł zostały przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.

6. Do końca tygodnia biuro parafialne czynne jest w zmienionych godzinach: od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30, w piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00.

7. W roku duszpasterskim, który przeżywamy pod hasłem OTO WIELKA TAJEMNICA WIARY szczególnie zachęcamy do indywidulanej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, który jest wystawiony w kaplicy adoracji codziennie od godz. 7.00 do godz. 18.00.

8. Polecamy lekturę wakacyjnych numerów prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Mszy Świętej oraz Miłujcie się, które można nabyć w naszym sklepiku.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Danuta Lechowska, Teofila Dudek, Józef Goroluk, Bogdan Ruta, Anna Hamerlik  - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

10. Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy błogosławionych dni. Wszystkich parafian oraz modlących się z nami zawierzamy szczególnej opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Niech Pan Bóg nam błogosławi.

 

 

 

     Stargard, dn. 23. 08. 2020 r.                                                                                         ks. Krzysztof Wąchała SChr, probosz

utworzono : 2020-08-22
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: