OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 sierpnia 2020 wyświetleń: 502

Ogłoszenia na XXII Niedzielę w ciągu roku - 30. 08. 2020

1. W związku z nakazem zakrywania ust i nosa obowiązującym wszystkich uczestników nabożeństw przypominamy o tej konieczności, dziękując za przestrzeganie zaleceń.

2. Na pierwsze powakacyjne spotkanie Odnowy w Duchu Św. zapraszamy w poniedziałek: od godz. 18.15 nabożeństwo do Ducha św., o 18.30 Msza św. i adoracja Najśw. Sakramentu.

3. We wtorek, 1 września Prezydent naszego miasta wraz z Dowódcą garnizonu Stargard zapraszają na uroczyste obchody 81. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które rozpoczną się o godz. 10.00 na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym przy ul. Wł. Reymonta.

4. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i duszpasterski. Za tydzień, 6 września uroczyście chcemy rozpocząć nowy rok Mszą św. Z tej okazji zapraszamy: wszystkie dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 11:00, podczas której poświęcimy przybory szkolne. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla młodzieży o godz. 19.00.

5. We wtorek (I m-ca) z Bractwem św. Józefa zapraszamy mężczyzn na „Noc Nikodema”. Po Mszy św. wieczornej w kościele wystawimy Najświętszy Sakrament (do godz. 21.30). To adoracja w zupełnej ciszy – bez wspólnych modlitw, pieśni, czy prowadzenia rozważań. „Noc Nikodema” to przede wszystkim przestrzeń i czas na spotkanie z Jezusem w czasie indywidualnej adoracji. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

6. W środę o godz. 18.15 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

7. W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo Godziny św. o 17:30. O godz. 18.30 Msza św. inaugurująca nowy rok formacyjny dla wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kościele.

8. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. i spowiedź św. według stałego porządku. O godz. 11.50 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z procesją eucharystyczną i spotkaniem Straży Honorowej; Po południu spowiedź dla dzieci od godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17:00 ze szczególną intencją za dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpiły i przystąpią do I Komunii św. Od godz. 18.00 Spowiedź św. dla młodzieży i Msza św. o godz. 18.30.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po Mszy św. wieczornej (ok. 19.15).

10. Nabożeństwo pierwszej soboty od godz. 7:15. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca. Wymiana tajemnic Żywego Różańca Młodych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19:00.

11. Powakacyjne spotkanie wspólnoty Wiara i Światło w sobotę (05.09) o godz. 14.30.

12. Rozpoczynamy zapisy uczniów klas VII szkoły podstawowej chcących rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym celu przygotowane są specjalne deklaracje umieszczone  przy wyjściu z kościoła wraz z biuletynami. Po wypełnieniu przynosimy je bezpośrednio do ks. Przemysława, do zakrystii bądź do biura parafialnego.

13. Biuro parafialne wraca do stałych godzin urzędowania: od poniedziałku do czwartku w godz. 11.00 - 12.00 oraz 16.00-17.30, w piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00. Biblioteka parafialna zaprasza w niedziele po Mszy św. o 8.00 i w środy od 16.00 do 18.00.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Barbara Wdowiak, Werner Stępień, Henryk Jakowski  - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

15. Wszystkim życzymy błogosławionych dni nowego tygodnia. Szczególnie dzieciom i młodzieży, jak również rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty błogosławionego i bezpiecznego nowego roku szkolnego.                                                                                 

Intencje modlitewne na wrzesień:

ŻYWEGO RÓŻAŃCA - Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

STRAŻY HONROWEJ NSPJ: Najświętszemu Sercu Pana Jezusa polecamy ośrodki Straży Honorowej, aby kolejne miesiące formacji pogłębiły duchowość wszystkich członków i zachęciły nowe osoby do wstępowania do wspólnoty.  wspomagało ich przedsięwzięcia i wyposażało w potrzebne środki.

PARAFIALNA: za dzieci i młodzież, rodziców i pracowników oświaty o błogosławieństwo i bezpieczeństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

 

Stargard, dn. 30. 08. 2020 r.                                                                                            ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-08-31
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: