OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 września 2019 wyświetleń: 960

Ogłoszenia na XXV Niedzielę w ciągu roku - 22. 09. 2019

1. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.15. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

2. Duszpasterze młodzieży naszej parafii zapraszają jak co roku na zimowy wyjazd narciarski, który odbędzie się w dniach 15-22 lutego 2020 r. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marka.

3.W sobotę, 28 września o godz. 15.00 zapraszamy do włączenia się w akcję modlitewną „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego zapraszamy w dwa miejsca: przy pomniku św. Jana Pwała II lub przy Obelisku upamiętniającym kościół św. Józefa u zbiegu ulic Bolesława Chrobrego i Portowej (koło Klasztornej). Od jedneastu lat, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych.

4. W następną niedzielę 29 września przed naszym kościołem odbędzie się KIERMASZ DOMOWYCH CIAST, przygotowanych przez rodziców i nauczycieli ze szkoły specjalnej. Całkowity dochód przeznaczony jest na rehabilitację uczniów tej szkoły. Zapraszamy do udziału i wsparcia tej akcji.

5. Do końca września trwają zapisy dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W tym celu na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalnie przygotowane deklaracje. Zabierają je ci, którzy nie składali deklaracji w minionym roku. Po wypełnieniu przynosimy je bezpośrednio do ks. Grzegorza, do zakrystii kościoła bądź do biura parafialnego. 

Spotkanie organizacyjne dla rodziców i kandydatów z klas VII odbędzie się we wtorek 24 września o godzinie 19.30 w kościele, natomiast dla rodziców i kandydatów z klas VIII we czwartek 26 września o godzinie 19.30 również w kościele.

6. W poniedziałek 30 września na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodziców tych dzieci, które w tym roku katechetycznym będą przystępowały do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjno-informacyjne w kościele.

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po Mszy św. wieczornej (ok. 19.15) w bibliotece  domu zakonnego.

8. Nasza schola młodzieżowa "ANGELI VOX" zaprasza na próby w każdą niedzielę na godz. 8.30 do kawiarenki. Mile widziani kandydaci do bierzmowania – zarówno wokaliści jak i instrumentaliści.

9. W dn. 18/19 października br. organizujemy wyjazd na XXXIV Jasnogórską Noc Czuwania w intencji polskiej Emigracji i jej Duszpasterzy pod hasłem: "Z mocą Bożego Ducha strzeżmy wspólnego dziedzictwa". Wyjazd autokarem w piątek 18. X w godzinach porannych, a powrót dnia następnego w godzinach przedpołudniowych. Koszt wyjazdu 110 zł. Zachęcamy do uczestnictwa szczególnie młodzież i maturzystów. Szczegóły i zapisy u ks. Grzegorza i ks. Marka.

10. W dniach 19-26 sierpnia 2020 roku planujemy pielgrzymkę do Gruzji min. do miejsc pamiętających początki chrześcijaństwa. Przewidywany koszt to 2500 zł + 190 euro. Zgłoszenia i szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. Karty informacyjne wyłożone są na końcu kościoła.

    W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Piotr Adamcewicz, Maria Pińska, Maria Barowicz, Józef Rzadkiewicz, Elżbieta Wiśniewska, Krystysna Meller, Mariusz Duchnowicz – polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek…

                                         Na rozpoczęty nowy tydzień niech Pan Bóg nam Wszystkim błogosławi

 

 Stargard, dn. 22.09.2019 r.                                                                    ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2019-09-28
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: