OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 października 2022 wyświetleń: 1003

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę w ciągu roku - 09. 10. 2022 r.

1. Razem z posługującymi wśród nas Siostrami Felicjankami dziękujemy dzisiaj Bogu za 100 lat istnienia Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo. Gościmy dzisiaj z tej okazji s. M. Idę Szczepaniak CSSF – referentkę powołań wraz z s. M. Michaelą Szumską CSSF.
Jako wspólnota  parafialna wyrażamy także wdzięczność Bogu i Kościołowi za Siostry felicjanki, które służyły i nadal posługują pośród kolejnych pokoleń stargardzian, dzięki czemu możemy wzrastać duchowo zmierzając ku Wieczności.

 Główne obchody 100–lecia Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo:

godz. 12.30 – MSZA ŚWIĘTA dziękczynna za 100 lat istnienia
Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo
po Mszy św. Siostry zapraszają na jubileuszowy tort z „filiżanką kawy” w ogrodzie za kościołem
godz. 18:00 - DZIĘKCZYNNE NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

2. Natomiast jutro, w poniedziałek 10 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej – Założycielki Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Z tej okazji zapraszamy wszystkich Was drodzy parafianie do wspólnej modlitwy podczas dodatkowej Mszy św. o godz.12:00, a zwłaszcza osoby starsze, chore i cierpiące, którym szczególnie patronuje bł. Maria Angela. Po Mszy św. uczcimy relikwie Matki Angeli oraz udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

3. W październiku różaniec odmawiamy wspólnie każdego dnia: rano o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 18.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Młodzież na różaniec zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 19.15 przy figurze Matki Bożej.

4. Szanownych Seniorów informujemy, że z racji na pielgrzymkowy wyjazd Seniorów wtorkowe spotkanie jest odwołane. Najbliższe spotkanie w piątek po Mszy św. o godz. 12:00.

5. Informacja dla wyjeżdzających na PIELGRZYMKĘ DO SANKTUARIUM MB W LICHENIU: wyjazd we wtorek 11.10, o godz. 6:00 z parkingu przy Stargardzkim Centrum Kultury.

6. Na modlitwę za Polaków przebywających za granicą oraz za rodziny rozdzielone emigracją zapraszamy w środę od godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w Ich intencji.

7. Na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE zapraszamy w czwartek, 13 października. Modlitwę różańcową rozpoczniemy o godz. 7.30 – I cz. radosna, o godz. 8.30 - II cz. światła, o godz. 18.00 – III cz. bolesną. O godz. 18.30 Msza Święta i IV cz. chwalebna. Następnie procesja światła ku czci Matki Bożej Fatimskiej zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy na DZIEŃ SKUPIENIA ze wspólnotą Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, który odbędzie się w piątek 14. 10. 2022 we wspomnienie św. Małgorzaty Maria Alacoque. Będzie to zarazem 2. rocznica wprowadzenia do naszego kościoła relikwii "świętej od Serca Jezusowego”.
Program:
10:30 konferencja – „W Najświętszym Sercu Jezusa odnajduję wszystko to, czego mi brak”
11:00 Adoracja NS i modlitwa różańcowa
12:00 Msza św. z uczczenie relikwii św. Małgorzaty
13:00 AGAPA - ciepły posiłek, kawa i ciasto w Domu św. Józefa

9. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcemy wyrazić pamięć o szkołach naszej parafii, dyrekcji, gronie pedagogicznym oraz pracownikach administracji i obsługi. Serdecznie zapraszamy nauczycieli i pracowników szkół w piątek 14. 10. o godzinie 18.30 na Mszę św. w ich intencji oraz spotkanie z duszpasterzami w Domu Zakonnym.

10. W związku ze zbliżającym się międzynarodowym DNIEM DZIECKA UTRACONEGO w sobotę 15. 10. zapraszamy do wspólnej modlitwy: od godz. 14:30 na Cmentarzu Komunalnym (ul. Kościuszki) przy Pomniku Dziecka Utraconego odbędzie się nabożeństwo z pogrzebem dzieci utraconych; o godz. 15:00 – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji rodziców po stracie dziecka. Wieczorem natomiast w naszym kościele o godz. 18:00 nabożeństwo różańcowe oraz o 18.30 Msza św. w intencji Rodziców Dzieci Utraconych.

11. Noszących szkaplerz karmelitański oraz osoby, które chciałyby go przyjąć zapraszamy w sobotę (III m-ca) 15.10. o godz. 8:00 na Mszę św. i nabożeństwo z litanią do św. Rafała Kalinowskiego.

12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski. W tym dniu przy wyjściu z kościoła młodzież zbierać będzie datki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia przeznaczone na kształcenie zdolnych dzieci z ubogich rodzin.

13. Wraz z Katolickim Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Mój Jezus Królem królów jest…”. Konkurs jest organizowany w ramach listopadowej Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święta tytularnego zgromadzenia zakonnego księży i braci chrystusowców i święta patronalnego KSMu. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać pracę plastyczną dowolną techniką w formacie nie większym niż A3, przedstawiającą wizerunek Jezusa jako naszego Króla, Przyjaciela, Przewodnika czy Towarzysza. Wykonane prace należy dostarczyć do zakrystii lub do swoich katechetów do niedzieli 06.11.2022. Prace powinny być opisane na odwrocie: imię i nazwisko, klasa,  numer szkoły. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału! Będą nagrody!!!

14. Najmłodszych parafian zapraszamy na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, który odbędzie się w tym roku w czwartek 27.10 w Sali Gimnastycznej przy Zespole Szkół Specjalnych, ul. Wita Stwosza 1a. STARTUJEMY o godz. 16:15. ZBIÓRKA przy kościele św. Jana Chrzciciela. W PROGRAMIE: zabawy, konkursy, tańce, śpiewanie, słodki poczęstunek… i wiele innych atrakcji. ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI – MILE WIDZIANE PRZEBRANIE ZA ŚWIĘTEGO LUB ANIOŁA.

15. Są jeszcze wolne miejsca na WYJAZD NA JASNOGÓRSKĄ NOC CZUWANIA W INT. POLONII  (21-22 października). Będzie to czuwanie szczególne, ponieważ odbędzie się w roku jubileuszu 90 lat istnienia Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Koszt wyjazdu wynosi 140 zł (zaliczka 50 zł).  Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym lub u ks. Przemka.

16. Podziękowanie od Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie dla wszystkich parafian za niedzielny niezwykle udany KIERMASZ DOMOWCYH CIAST. Dzięki dobroci tak wielu serc tegoroczny kiermasz przyniósł możliwość wsparcia rehabilitacji uczniów Szkoły. Dziękujemy z serca za SERCE - Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice dzieci z stargardzkiego Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie .

17. Zachęcamy do zabierania KART WYPOMINKOWYCH umieszczonych przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty składamy w skarbonie za ławkami lub w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy przez cały listopad: codziennie o godz. 18.00 podczas nabożeństw wypominkowych oraz w każdy wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.30. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.

18. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczoną na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii - BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: †Nina Płaneta, †Bogdan Dąbek, †Agata Borchardt, †Stanisław Hryniewicz  – polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE – 09–16.10.2022

I . Bartosz Wilk Stargard, par. św. Józefa oraz Anita Z. Dziwulska Stargard, par. św. Józefa

 

Wszystkim życzymy błogosławionych dni nowego tygodnia. Niech Nam Bóg błogosławi!

Stargard, dn. 09. 10. 2022r.                                                                                              ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-10-14
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: