W niedzielę 26 stycznia, najstarszy chrystusowiec - ks. Józef Milewski SChr, który od 19 lat posługuje w naszej parafialnej wspólnocie dziękował za 91 lat swojego życia. Podczas Mszy św. o godz. 9.30, której przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof modliliśmy się za Dostojnego Jubilata, dziękując Bogu za dar Jego życia, powołania zakonnego i kapłaństwa, a nade wszystko za Jego obecność pośród nas.
»W niedzielę 19 stycznia, w naszym kościele filialnym w Klępinie odbyło się kolędowanie najmłodszych parafian z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
»W piątek 17 stycznia, o godz. 17.30 w szpitalu w Lublinie zmarł nasz współbrat, chrystusowiec bp Stanisław Stefanek SChr [biskup łomżyński w latach 1996-2011, biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński w latach 1980–1996]. Miał 84 lata.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
12 stycznia w naszym kościele św. Jana w Stargardzie miał miejsce wyjątkowy koncert "Stargardzka Pastorałka u Chrystusowców".
Wydarzenie to wpisuje się w kilkuletnią tradycję kolędowania w historii miasta Stargard, w tym roku szczególnie upamiętniając 75 rocznicę przybycia pierwszych chrystusowców do Stargardu.
»
W środowe przedpołudnie 8 stycznia w gościnnych progach parafii kolegiackiej NMP Królowej Świata odbyło się spotkanie kolędowe naszego dekanatu z ks. Arcybiskupem Metropolitą Andrzejem Dzięgą.
»"Nastał dzień radosny"
Pod takim hasłem na zakończenie uroczystości Objawienia Pańskiego odbyło się parafialne kolędowanie z naszym zespołem młodzieżowym WIECZERNIK, przy akompaniamencie orkiestry i gościnnym udziale zespołu Mika'el z parafii chrystusowców w Dobrzanach.
W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 roku odbyło się pobłogosławienie mieszkań w domu zakonnym chrystusowców i sióstr felicjanek w naszej parafii. „Kolęda” rozpoczęła się wspólną modlitwą w kaplicy sióstr. Poprowadził ją proboszcz parafii ks. Krzysztof Wąchała SChr. Następnie w procesji, obie wspólnoty ze śpiewem na ustach i niosącym się po wszystkich pomieszczeniach zapachem kadzidła, odwiedziły wszystkie cele zakonne.
»Komunikat Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, zawierający prośbę o modlitwę w intencji zachowania pokoju, w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie
»Tradycyjnie 6 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 sprawowanej przez ks. Proboszcza Krzysztofa - opiekuna wspólnoty - modliliśmy się za naszą wspólnotę ze szczególnym dziękczynieniem za 25 lat posługi zelatorskiej p. Ireny Kaczmarek, która z dn. 1 stycznia przekazała przewodzenie wspólnocie swojej następczyni p. Bożenie Siemińskiej.
»6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną też Świętem Trzech Króli świętowaliśmy obchodzony w Kościele tego dnia Światowy Dzień Misyjny Dzieci, który ustanowił papież Pius XII w roku 1950.
5 stycznia, w niedzielne popołudnie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Echo-Arioso, którym dyrygował jak zwykle Jerzy Krawczyński, ale także jego bratanek Marek Krawczyński. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia autorstwa p. Tadeusza Surmy.
»Tradycyjnie 25 grudnia o północy świętowalismy Narodzenie Pańskie gromadząc się na Mszy św. Pasterskiej. Mszy koncelebrowanej przewodniczył ks. Proboszcz.
»