Niedziela, 28 maja 2023 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 20 maja 2023 wyświetleń: 100

ŚWIĘTOJAŃSKIE MISJE ŚWIĘTE

Drodzy Parafianie i Mieszkańcy Stargardu!

W bieżącym roku, gdy 24 czerwca w nasz parafialny Odpust świętować będziemy 780 lat od dnia, kiedy w 1243 r. książę Barnim I nadał Stargardowi magdeburskie prawa miejski, mija także 20 lat od ustanowienia w 2003 r. Patronem Stargardu św. Jana Chrzciciela, którego imię nosi nasz parafialny kościół.  To doskonały powód, abyśmy -  jako wspólnota parafialna od 1946 r.  gromadząca się na modlitwie w kościele „u św. Jana” - przeżyli czas ŚWIĘTOJAŃSKICH MISJI ŚWIĘTYCH, które potrwają w naszej parafii  od 27 maja do 23 czerwca 2023 r.

Misje to szczególne wezwanie Bożego Słowa do nawrócenia, do uporządkowania życia, ale też jest to okazja, by uchwycić się pomocnej dłoni Boga w naszej codzienności. To kolejna szansa dana nam przez Pana Boga, byśmy jako wspólnota mocą Słowa Bożego umocnili się w wierze. Wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest Słowo Chrystusa. Żywiołem, który rozpala wiarę, jest ogień słowa Bożego rozpalający ludzkie serca. Tylko ten, kto płonie, zapala innych. Ogień ten trzeba jednak stale w sobie podsycać, dlatego Misje przeżywać będziemy pod hasłem: „ROZPALMY WIARĘ”.

W poszczególne dni Misyjne towarzyszyć nam będą księża chrystusowcy: ks. Damian Jędrzejak SChr, ks. Zbigniew Regucki SChr, ks. Rafał Sorkowicz SChr, ks. Sebastian Stawierej SChr, ks. Marek Grygiel SChr, ks. Krzysztof Jeruzalski SChr oraz nasi duszpasterze.

Serdecznie zapraszam Was wszystkich: nie tylko tych, którzy regularnie praktykują, ale także tych, których wiara nieco osłabła; również tych, którzy zagubili drogę do Boga. MISJE, to kolejna szansa, byśmy we wspólnocie doświadczyli Miłosierdzia Bożego. Nie warto tej szansy zmarnować.                                                                               

                                                                                                                                        Zapraszam – ks. Krzysztof, proboszcz

aktualizowano: 2023-05-20
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com