Sobota, 04 kwietnia 2020 r. imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy Sobota V tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Izydora

KSIĘŻA CHRYSTUSOWCY

KSIĘŻA CHRYSTUSOWCY 2 marca 2006 wyświetleń: 9876

Ks. Józef Milewski SChr - rezydent

kom: 536 611 210 

 

 

- duszpasterstwo ogólne
- spowiednik  
- Żywy Różaniec 
- codzienna modlitwa fatimska 

Ur. 26.01.1929 r. w miejscowości Sanie Dąb, w parafii Kołaki, w diecezji łomżyńskiej, jako syn Czesława i Natalii Górskiej, najstarszym z sześciorga rodzeństwa.

Szkołę podstawową skończył w Kołakach z przerwą w czasie okupacji niemieckiej. Gimnazjum uwieńczone tzw. małą maturą ukończył w Zambrowie w 1948 r. W tym samym roku zgłosił się do nowicjatu w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu. Nowicjat rozpoczął jesienią 1948 w Puszczykowie koło Poznania, a w następnym roku ukończył w Ziębicach na Dolnym Śląsku. Tam złożył pierwsze śluby zakonne. W roku 1949/50 w Niższym Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Ziębicach kontynuował naukę i tam zdał maturą.

W 1950 r. w Poznaniu rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne. W 1956 r. z rąk arcybiskupa Walentego Dymka otrzymał święcenia kapłańskie. W tym samym roku przełożeni skierowali go do Ziębic w charakterze prefekta kleryków, odbywających tam studia filozoficzne. W początkach 1957 r. razem z alumnami tychże studiów został przeniesiony do Bydgoszczy, gdzie znajdował się nowicjat Towarzystwa. Zlecono mu tam także funkcję socjusza w nowicjacie. Jesienią 1957 r. jako wikariusz skierowany został do parafii NSPJ w Szczecinie.

W 1959 r. otrzymał nominację na proboszcza w parafii Sarbia k. Kołobrzegu. Pracował tam 10 lat do 1969 r. Z Sarbii przełożeni skierowali go do Ziębic, do istniejącej tam grupy misyjnej. Jednak tego samego roku odwołano go do Poznania, gdzie zlecano mu różne obowiązki. Najpierw pełnił obowiązki ekonoma domowego, potem referenta do wyjazdów chrystusowców do pracy polonijnej, następnie jako kierownika Księgi Dobrodziejów. W tym czasie był także współpracownikiem Ks. Tadeusza Perlika TChr, ekonoma generalnego przy pracach budowlanych w Puszczykowie, Kiekrzu i w Poznaniu.

W 1978 r. został przełożonym Domu Głównego Chrystusowców w Poznaniu. Obowiązki przełożonego pełnił do 1983 r. W tym czasie przez siedem lat sprawował urząd radnego generalnego Towarzystwa Chrystusowego. Pod koniec sierpnia 1983 r. przełożeni skierowali go jako proboszcza do parafii we Władysławowie, a po trzech latach w 1986 r. na proboszcza do Ziębic.

Po pięciu latach w 1990 r. znów wrócił do Poznania, by tam podjąć obowiązki ekonoma generalnego. Po zakończeniu kadencji w 1995 r. przełożeni ponownie skierowali go do Ziębic w charakterze proboszcza. W 2000 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza i superiora we wspólnocie ziębickiej i przeniesiony na placówkę duszpasterską do parafii św. Józefa w Stargardzie w charakterze rezydenta i spowiednika.

aktualizowano: 2019-10-08
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl