Sobota, 13 sierpnia 2022 r. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Poncjana i Hipolita

ŚW. JÓZEF - PATRON PARAFII

ŚW. JÓZEF - PATRON PARAFII 12 marca 2021 wyświetleń: 1419

Peregrynacja ikony św. Józefa

19 marca w uroczystość ODPUSTOWĄ ku czci św. Józefa rozpoczynamy parafialną peregrynację ikony św. Józefa w naszych rodzinach. W czasach niespokojnych, gdy tracimy siłę i nadzieję przez to doniosłe wydarzenie chcemy  „wzbudzić większą miłość dla tego wielkiego Świętego, abyśmy byli zachęceni do modlitwy o Jego wstawiennictwo i do naśladowania Jego cnót i Jego zaangażowania” [Patris Corde].

Drodzy Parafianie! Przyjmijcie ikonę świętego Józefa do domostw i rodzin, aby swoją obecnością uświęcił Wasze domy i rodziny, by stawały się coraz bardziej domowym Kościołem. Niech św. Józef Wam dopomoże „nie pozostaje nic innego, jak tylko błagać św. Józefa o łaskę nad łaskami: o nasze nawrócenie” [PC].

Zgłoszenia chęci przyjęcia Ikony dokonujemy w zakrystii zapisując się na konkretny termin. Peregrynują 3 ikony. Zgłoszona rodzina zabiera ikonę do domu we wtorek  podczas Mszy św. o godz. 18.30  i przynosi ponownie w następny wtorek na Mszę św. wieczorną.

Każda rodzina otrzyma informator praktyczny o przebiegu peregrynacji, modlitewnik do św. Józefa, oraz akt zawierzenia rodziny św. Józefowi, które staną się zarazem pamiątką peregrynacji.

Na czas peregrynacji zabiera się także księgę próśb i podziękowań, w której rodziny wpisują swoje intencje (podziękowania, prośby, przebłagania, uwielbienie) – w tych intencjach będziemy się modlili podczas wtorkowych nabożeństw do św. Józefa.

Do niego kierujemy naszą modlitwę:

Witaj, opiekunie Odkupiciela,
i oblubieńcze Maryi Dziewicy.
Tobie Bóg powierzył swojego Syna;
Tobie zaufała Maryja;
z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,
i prowadź nas na drodze życia.
Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,
i broń nas od wszelkiego zła. Amen.

aktualizowano: 2022-01-05
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl