Niedziela, 16 czerwca 2019 r. imieniny: Aliny, Anety, Benona XI Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

GALERIA WYDARZEŃ

GALERIA WYDARZEŃ 20 grudnia 2013 wyświetleń: 2691

Wizytacja Księdza Arcybiskupa w szpitalu

W dniu 16 grudnia 2013 roku w ramach trwającej wizytacji kanonicznej w Parafii Św. Józefa w Stargardzie Szczecińskim, Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga - Metropolita Szczecińsko-Kamieński złożył wizytę w miejscowym szpitalu. Księdzu Arcybiskupowi towarzyszyli: ksiądz proboszcz - Adam Staszczak, oraz ksiądz kapelan - Bogdan Sosnowski. Najpierw ksiądz arcybiskup udał się do kaplicy szpitalnej, gdzie po krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu zapoznał się z historią powstania kaplicy, a następnie z pracą księdza kapelana. Również swoimi uwagami podzielili się pracownicy szpitala - dyrektor Pan dr Jacek Siwulski, oraz pielęgniarki. Na zakończenie modlitw w kaplicy ksiądz proboszcz odmówił Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Następnie ksiądz arcybiskup udał się na oddział wewnętrzny i odwiedził chorych na salach, rozmawiając z nimi i udzielając każdemu z nich błogosławieństwa. Po odwiedzinach chorych na oddziale wewnętrznym ksiądz arcybiskup udał się na oddział rehabilitacyjny przy ul. Staszica. Tutaj został powitany przez ordynator oddziału i siostrę oddziałową. Następnie ksiądz kapelan przedstawił historię powstania tutejszej kaplicy i opowiedział i swojej pracy. W tutejszej kaplicy nie jest przechowywany Najświętszy Sakrament. Ksiądz arcybiskup odprawił krótkie nabożeństwo Słowa Bożego w oparciu Liturgie Słowa Bożego z poniedziałku III tygodnia Adwentu.
Po udzieleniu Błogosławieństwa uczestnikom ksiądz arcybiskup udał się na jeden z oddziałów, do chorych leżących na salach. Rozmawiał z nimi i indywidualnie ich błogosławił. około godziny 17.20 ksiądz arcybiskup zakończył odwiedziny w szpitalu.

aktualizowano: 2014-01-18
Wszystkich albumów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl