Środa, 22 stycznia 2020 r. imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego Środa II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Wincentego, św. Wincentego Pallottiego

Slideshow

Slideshow 1 lutego 2014 wyświetleń: 1135

Dobra lektura duchowa

Kochani parafianie... 9 lutego na wszystkich Mszach będziecie mogli nabyć w naszym kościele cztery niezwykle ciekawe i wartościowe książki o duchowym życiu, małżeńskich relacjach, o religijnym wychowaniu dzieci.

Autorami pozycji są cennieni i świetni autorzy - Jacek Pulikowski, ks. Stanisław Orzechowski, Monika i Marcin Gajdowie, którzy pomogli już wielu małżeństwom i rodzinom w rozwiązaniu przeróżnych problemów. Zachęcamy do nabycia i lektury tych cennych  pozycji książkowych.

 „Jak budować więzi w rodzinie?”

Jacek Pulikowski

Jacek Pulikowski w swojej niezwykle interesującej książce pisze pisze o tym, że żyjemy po to, żeby się zbawić, a nie zabawić. O wolności, miłości i wierności do końca, które są naszym przeznaczeniem i źródłem najpełniejszego szczęścia, o najsubtelniejszym momencie życia młodego człowieka, kiedy dziewczęta uczą się radzić sobie z nieznanymi dotąd tęsknotami, a chłopcy toczą bitwę o czystość swojego wzroku, o tragicznych skutkach użytkowania pornografii, o tym, w jaki sposób rozmawiać ze sobą, abyśmy czuli się sobie bliżsi, o tym, że do wychowania dzieci najważniejsza jest miłosna więź między rodzicami, o 5 obszarach, na których każdy małżonek – bez wyjątku, nawet w pojedynkę – może inwestować w dobro swojego małżeństwa… (20 zł.)

„Rozwój. Jak współpracować z łaską”

Monika i Marcin Gajdowie

Lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie w sposób świadomy i konsekwentny podjąć własny rozwój! "Rozwój. Jak współpracować z łaską?" to kolejna książka Moniki i Marcina Gajdów, autorów bestsellera "Rodzice w akcji". Tym razem jesteśmy zaproszeni do intrygującej podróży w świat wewnętrzny człowieka. Autorzy, w sposób jasny i zrozumiały, przedstawiają zagadnienia ze styku psychologii i duchowości, dotyczące rozwoju:  Czym jest poczucie wartości? Jak osiągnąć szczęście? Co blokuje nasz rozwój? Jak podjąć pracę nad sobą? To zaledwie niektóre zagadnienia omawiane przez Gajdów. Książka obfituje w liczne przykłady z praktyki terapeutycznej autorów. (30 zł.)

„Najkrócej o... wychowaniu religijnym dzieci”

Ks. Stanisław Orzechowski

To będzie książka o tym, jak wychować dziecko na sposób chrześcijański. Wychowanie dzieci nie jest sprawą łatwą, ale niezwykle ważną. O tym, jak kluczowe i niezbędne dla ukształtowania psychiki i duchowości każdego dorosłego człowieka jest otrzymanie właściwego wychowania rodzicielskiego, świadczy najlepiej obserwacja tych, którzy w dzieciństwie zostali go pozbawieni. Dramatyczne tego przykłady obserwuję na co dzień w mojej pracy duszpasterskiej ze studentami i osobami z tak zwanego marginesu społecznego.

Ks. Stanisław ORZECH Orzechowski urodził się w 1939 roku w Kobylinie (Wielkopolska). Od 1964 roku jest księdzem archidiecezji wrocławskiej, a od 1967 duszpasterzem w duszpasterstwie akademickim „Wawrzyny”. W Morzęcinie Wielkim pod Wrocławiem stworzył dom wyjazdowy dla studentów oraz dom dla bezdomnych. Zaangażowany w katolicką Odnowę w Duchu Świętym. Przewodnik Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Spowiednik i rekolekcjonista. Językiem prostym i przystępnym, bez zacierania prawdy, mówi o sprawach ważnych i najważniejszych. Jak każdy orzech – wartościowy i pożywny, ale i… trudny do rozgryzienia. Jednym słowem – Przyjaciel. (20 zł.)

„Najkrócej o... zwyciężaniu kryzysów małżeńskich”

Ks. Stanisław Orzechowski

To nie jest książka o kryzysach. To książka o ich przezwyciężaniu. Kryzysy w małżeństwie i rodzinie są zjawiskiem niemal normalnym, pojawiają się zawsze, nawet w najlepszych związkach. Aby małżeństwo przetrwało, potrzebne są dwie rzeczy: świadomość, że kryzysy będą i że można je przezwyciężyć.

Ks. Orzechowski, znawca tematów małżeńskich, pochyla się nad przyczynami kryzysów w małżeństwie. Pierwszy rozdział to rodzaje kryzysów małżeńskich. Mogą być dwa: kryzys wzrostu i kryzys rozpadu. O ile pierwszy pomaga umocnić małżeństwo, to drugi prowadzi do zniszczenia małżeństwa. Porada ks. Orzechowskiego: "aby przezwyciężyć kryzys trzeba, trzeba najpierw umieć ocenić, co to za kryzys jest". W następnych rozdziałach znajdziecie wiele cennych myśli i porad, jak uniknąć lub wyjść z trudnych małżeńskich sytuacji. Na końcu zamieszczony został zbiór modlitw małżonków w różnych potrzebach. Warto tę książkę przeczytać… (20 zł.)

aktualizowano: 2014-02-08
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl