Środa, 27 maja 2020 r. imieniny: Amandy, Jana, Juliana Środa VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Augustyna z Canterbury

Slideshow

Slideshow 17 grudnia 2013 wyświetleń: 1572

Ks. abp Andrzej Dzięga uroczyście zakończył wizytację naszej parafii.

16 grudnia, w poniedziałek o godz. 18:30 odbyła się w naszej świątyni uroczysta Msza Święta Pontyfikalna, której przewodniczył pasterz naszej diecezji - ks. abp Andrzej Dzięga. Eucharystia była uwieńczeniem zakończonej tego dnia wizytacji kanonicznej naszej parafialnej wspólnoty .

Do naszej świątyni ks. Arcybiskup dotarł o godz. 18:00. Po krótkiej modlitwie i adoracji w ciszy, ks. Proboszcz Adam Staszczak SChr przedstawił krótrką charakterystykę Parafii św. Józefa, prezentując aktualnie rozwijające się w niej nurty duchowości, realizowane w konkretnych wspólnotach i duszpasterskich dziełach. Następnie przedstawiciele poszczególnych wspólnot przywitali się i przedstawili ks. Arcybiskupowi.

W czasie homili ks. abp Andrzej nawiązując do Liturgii Słowa zachęcił, byśmy umocnieni darami Ducha Świętego - jak prorocy szli odważnie do świata, niosąc ludziom Ewangelię i dojrzałą wiarę. Po uroczystym błogosławieństwie, odśpiewany został Apel Jasnogórski. Potem ks. Arcybiskup udzielał indywidualnego błogosławieństwa wszystkim, którzy przybyli na Mszę Pontyfikalną. Naszego Pasterza zawierzamy Bożej Opiece, przez wstawiennictwo Niepokalanej. Zapraszamy do galerii, w której znajdziecie zdjęcia z tego wydarzenia.

aktualizowano: 2013-12-17
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl