Czwartek, 21 września 2017 r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca Czwartek XXV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 czerwca 2014 wyświetleń: 1573

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 8 czerwca 2014

Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec – czas poświęcony czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00. Młodzież zachęcamy i zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku  do soboty  o godz. 19.15 przy figurze Maryi za kościołem.

W najbliższy piątek – 13 czerwca, o godz. 18:30 Msza Święta z modlitwą o duchowe i fizyczne uzdrowienie. O 20:30 różaniec fatimski a o 21:00 Msza Święta z procesją fatimską.

Przeżywana przez nas niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Św. Tym samym kończy się okres Wielkanocny. Dopełnijmy obowiązku spowiedzi i Komunii św. związanej ze świętami wielkanocnymi. Jutro w poniedziałek, obchodzimy uroczystość Głównej Patronki Archidiecezji NMP Matki Kościoła.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.30 przeżyjemy I Komunię Św. dzieci niepełnosprawnych. Módlmy się zarówno za te dzieci jak i za ich rodziców i nauczycieli o siłę  i miłość w opiece nad nimi.

Dzisiaj o godz. 12.30 swoją prymicyjną Mszę św. odprawi ks. Marcin Dziliński, który w mijającym roku duszpasterskim posługiwał u nas jako diakon. Módlmy się o jego pełne świętości kapłaństwo.

Także dzisiaj w Lublinie zostanie wyświęcony na kapłana nasz parafianin o. Tomasz Mantyk. Swoją prymicyjną Mszę św. w naszej świątyni odprawi 22 czerwca o godz. 12.30.  Polecamy go Waszej modlitwie.

Zapraszamy parafian na pielgrzymkę do Medjugorie, która rozpocznie się 11 września. Informacje w gablocie ogłoszeń po lewej stronie i zapisy u pani Ireny w bibliotece parafialnej lub w zakrystii u Siostry Marisławy.

 W połowie października planowany jest wyjazd do Ziemi Świętej. Osoby zainteresowane taką pielgrzymką proszone są o szybki kontakt z ks. Proboszczem lub z zakrystią.

Zbliża się nasz parafialny odpust św. Jana Chrzciciela. Jak w poprzednich latach będzie on poprzedzony festynem parafialnym w niedzielę 22 czerwca. Serdecznie prosimy naszych przyjaciół, dobroczyńców i sponsorów, o przygotowanie swojego udziału w tym wydarzeniu. Oczekujemy także na fanty do zorganizowania loterii. Panie prosimy o przygotowanie na ten dzień smacznego, stargardzkiego ciasta. Przygotujmy wspólnie to radosne wydarzenie dla budowania jedności naszej wspólnoty.

Zbliżają się wakacje - zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w spotkaniu młodych „Góra Tabor od 2 do 6 lipca i w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 6 do 14 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub u ks. Rafała.

Dzisiaj zbiórka  do puszek ofiar na pomoc poszkodowanym w powodzi na Bałkanach. Setki tysięcy ludzi straciło wszystko. Przy wyjściu ze świątyni pomóżmy tym ludziom.

Wychodząc ze świątyni zabierzmy  koperty z  folderem  i informacjami  o naszych neoprezbiterach i życiu zgromadzenia.

aktualizowano: 2014-06-08
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl