1658newsy OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE | Parafia św.Józefa
Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli Poniedziałek XI tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 lutego 2017 wyświetleń: 605

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19. 02. 2017

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię ktoś, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski». (Mt 5, 38-48)

 

 

  1. Przeżywamy w Liturgii kolejną niedzielę zwykłą. Trwają zimowe wakacje dla dzieci i młodzieży. Apelujemy do rodziców, wychowawców i organizatorów zimowych wyjazdów, aby nie zapomnieć i zabezpieczyć dzieciom i młodzieży udział w niedzielnej Mszy św. Jako dorośli jesteśmy także odpowiedzialni za sumienia młodych pokoleń. Wszystkim życzymy bezpiecznego i radosnego odpoczynku.

  2. Zbliża się Okres Wielkiego Postu – Za tydzień, od 26 lutego rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Przygotujmy się do Wielkiego Postu poprzez dobre postanowienia. Pamiętajmy o tym, że przemiana naszego życia powinna dotyczyć całego człowieka.

  3. Komunikat Policji: wobec tak wielu tragedii, które mają miejsce na naszych drogach i miejscach zamieszkania konieczny jest łatwiejszy kontakt z Policją – dla naszego codziennego bezpieczeństwa. Na drzwiach kościoła jest umieszczony specjalny plakat. Umieśćmy w naszych telefonach komórkowych aplikację której hasło widnieje na plakacie. Chodzi o nasz bezpośredni kontakt z Policją / także z panem dzielnicowym / i nasze bezpieczeństwo.

  4. Informacja dla narzeczonych i planujących ślub w najbliższych miesiącach i latach: kurs przedmałżeński / sesja wiosenna / rozpoczął się wczoraj, 18 lutego o godz. 19.00 w sali za plebanią. Konferencje w każdą sobotę o godz. 19.00. Zapraszamy.

W minionym tygodniu zmarli: Tadeusz Gaweł, Małgorzata Zatorska, Antonina Kondratowicz, Jerzy Derba, Teresa Litwin, Zofia Forysiak, Irena Świtycz i Bogdan Onisk. ….wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

aktualizowano: 2017-02-28
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl