Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 czerwca 2019 wyświetleń: 748

XII Niedziela Zwykła - 23.06.2019 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową św. Jana Chrzciciela. Przenosimy nasz odpust parafialny z jutrzejszego dnia, aby z całą wspólnotą parafialną dziękować Bogu za naszą świątynię i ogrom Bożych łask otrzymywanych w tym kościele.
 2. Zapraszamy serdecznie na nasz Parafialny Festyn, który rozpoczniemy o godz. 12.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o godz. 17.30 odmówimy na placu Litanię do NSPJ. Nie będzie już nabożeństwa w kościele. Około godz. 18.00 odbędzie się losowanie nagród a w tym dwóch rowerów, tableta i innych. Prosimy o nabywanie biletów fantowych, które wezmą udział w konkursie. Wspieramy w ten sposób naprawę dachu kościoła i plebani. Zapraszamy całe rodziny na dobre posiłki, zabawę i konkursy.
 3. Z racji Oktawy Bożego Ciała zapraszamy codziennie na godz. 18.00 na procesję z Najświętszym Sakramentem. W najbliższy czwartek zakończenie procesji i błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.
 4. W piątek obchodzimy doroczną Uroczystość NSPJ. W tym dniu także przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 5. W sobotę Uroczystość świętych Piotra i Pawła. Zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 6. Od kilku tygodni trwa poważny remont na dachu kościoła od strony zakrystii oraz całkowity remont dachu naszej plebani. Zwracamy się do wszystkich parafian o wsparcie tych dużych prac. Cena wstępna tego remontu wyniesie ok. 80 tys. złotych. Także za tydzień składka na tacę przeznaczona jest na ten cel. Z serca dziękujemy za ofiarne wsparcie.
 7. W związku z naborem do szkół średnich zachęcamy młodzież do skorzystania z naszego Katolickiego Liceum, które daje nie tylko dobre wykształcenie ale i dobre, głębokie wychowanie. Informacje w budynku liceum.
 8. Dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień Ojca – składamy im nasze najlepsze życzenia i dar modlitwy.
 9. Apelujemy do rodziców i wychowawców o zadbanie na wakacjach o niedzielną Mszę św. Możemy także odbywać rodzinne pielgrzymki do sanktuariów rozsianych po całej Polsce.
 10. Zapraszamy do nabywania w naszym sklepiku wianków na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Jest także do nabycia nowy numer „ Miłujcie się”.
 11. W okresie wakacji biblioteka parafialna będzie nieczynna.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: ks. Kazimierz Kotlarz, Kaca Jan, Wasińska Grażyna, Pabich Bogdan, Kmita Zbigniew i Wojnarowski Roman...... wieczne odpoczywanie.......

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy dobre życzenia oraz wszystkim Wam życzymy bezpiecznych i głębokich w przeżycia wakacji. Niech Dobry Pasterz Wam błogosławi.

 

Stargard, dn. 23.06.2019 r.                    ks. Adam Staszczak SChr, prob.

aktualizowano: 2019-08-17
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl