Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 lipca 2019 wyświetleń: 628

XIV Niedziela Zwykła - 07.07.2019 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj XIV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. o godz. 18.30.
 2. We czwartek obchodzimy święto św. Benedykta, patrona Europy.
 3. W sobotę, 13 lipca Dzień Fatimski. Na godz. 18.00 zapraszamy na Różaniec Fatimski, i Mszę św. z procesją.
 4. Jak co roku zapraszamy na Warszawską Pieszą Pielgrzymkę, która odbędzie się w dniach: 06-15 sierpnia. Zapisy do 21 lipca w zakrystii. Szczegółowe informacje u ks. Marka.
 5. Prosimy o modlitwę w intencji trwającej Kapituły Generalnej w Towarzystwie Chrystusowym. Jest to ważny moment wyborów i zmian w zgromadzeniu zakonnym, którego członkowie posługują w tej parafii od zakończenia II wojny światowej.
 6. Fundacja Pro-Prawo do Życia prowadzi zbiórkę podpisów pod projektem „Stop Pedofilii”. Proponowana zmiana w ustawodawstwie zapewni prawną ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją, która rozwija się w niebezpiecznym tempie i dotyka tysięcy najmłodszych Polaków za pośrednictwem tzw. "edukacji" seksualnej. Podpisy pod projektem są zbierane pod chórem po każdej Mszy św. do jutra.
 7. Od kilku tygodni trwa poważny remont na dachu kościoła od strony zakrystii oraz całkowity remont dachu naszej plebani. Zwracamy się do wszystkich parafian o wsparcie tych dużych prac. Cena wstępna tego remontu wyniesie ok. 80 tys. złotych.  Z serca dziękujemy za ofiarne wsparcie.
 8. W związku z naborem do szkół średnich zachęcamy młodzież do skorzystania z naszego Katolickiego Liceum, które daje nie tylko dobre wykształcenie ale i dobre, głębokie wychowanie. Informacje w budynku liceum.
 9. Apelujemy do rodziców i wychowawców o zadbanie na wakacjach o niedzielną Mszę św. Możemy także odbywać rodzinne pielgrzymki do sanktuariów rozsianych po całej Polsce.
 10. Przez całe wakacje biuro parafialne czynne codziennie tylko po południu: od godz.16.00 do 17.30. W piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00. Biblioteka nieczynna.
 11. Zapraszamy do nabywania w naszym sklepiku prasy katolickiej, w tym nowego numeru „Miłujcie się”. Jest już do nabycia nowy numer „Czasu Nadziei”. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę przeznaczoną na wydruk tego pisma.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Czesław Gozdalik, Oliwier Kanarek, Henryk Markowski, Henryk Cejrowski, Genowefa Kachniarz, Krystyna Trojanowska, Jan Drozdowski, Marian Wituszko, Irena Kasperek i Edmund Wysocki. Wieczne odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy dobre życzenia oraz wszystkim Wam życzymy bezpiecznych i głębokich w przeżycia wakacji. Niech Dobry Pasterz Wam błogosławi.

 

 

Stargard, dn. 7.07.2019 r.                      ks. Adam Staszczak SChr, prob.

aktualizowano: 2019-08-17
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl