Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 lipca 2019 wyświetleń: 584

XV Niedziela Zwykła - 14.07.2019 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj XV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. o godz. 18.30.
  2. We wtorek, 16 lipca obchodzimy w kościele wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Zapraszamy wszystkich, którzy noszą szkaplerz. Serdecznie zapraszamy tych, którzy także chcieliby przyjąć szkaplerz. Przyjęcie szkaplerza podczas każdej Mszy św.
  3. Jak co roku zapraszamy na Warszawską Pieszą Pielgrzymkę, która odbędzie się w dniach: 06-15 sierpnia.    Zapisy do 21 lipca w zakrystii. Szczegółowe informacje u ks. Marka.
  4. Od kilku tygodni trwa poważny remont na dachu kościoła od strony zakrystii oraz całkowity remont dachu naszej plebani. Zwracamy się do wszystkich parafian o wsparcie tych dużych prac. Cena wstępna tego remontu wyniesie ok. 80 tys. złotych.  Z serca dziękujemy za ofiarne wsparcie.
  5. W związku z naborem do szkół średnich zachęcamy młodzież do skorzystania   z naszego Katolickiego Liceum, które daje nie tylko dobre wykształcenie ale i dobre, głębokie wychowanie. Informacje w budynku liceum.
  6. Apelujemy do rodziców i wychowawców o zadbanie na wakacjach o niedzielną Mszę św. Możemy także odbywać rodzinne pielgrzymki do sanktuariów rozsianych po całej Polsce.
  7. Przez całe wakacje biuro parafialne czynne codziennie tylko po południu: od godz. 16.00 do 17.30. W piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00. Biblioteka nieczynna.
  8. Zapraszamy do nabywania w naszym sklepiku prasy katolickiej. Jest także do nabycia nowy numer „ Miłujcie się”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Dorota Langner, Robert Guzik, Łucja Korosteńska, Józef Puzio, Andrzej Kryński, Ryszard Wincencjusz i Marek Cembrowski. Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy dobre życzenia oraz wszystkim Wam życzymy bezpiecznych  i głębokich w przeżycia wakacji. Niech Dobry Pasterz Wam błogosławi i Was strzeże.

 

Stargard, dn. 14.07.2019 r.                    ks. Adam Staszczak SChr, prob.


 

aktualizowano: 2019-08-17
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl