Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 lipca 2019 wyświetleń: 703

XVI Niedziela Zwykła - 21.07.2019 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj XVI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. o godz. 18.30.
  2. We czwartek, 25 lipca obchodzimy w kościele wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W tym dniu poświęcimy samochody i motory. Również w przyszłą niedzielę będziemy poświęcać samochody. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na pomoc misjonarzom, którzy pracują na terenach misyjnych, często w bardzo trudnych warunkach.
  3. Kończymy poważny remont na dachu kościoła od strony zakrystii oraz całkowity remont dachu naszej plebani. Zwracamy się do wszystkich parafian o wsparcie tych dużych prac. Cena wstępna tego remontu wyniesie ok. 80 tys. złotych. Z serca dziękujemy za ofiarne wsparcie.
  4. W związku z naborem do szkół średnich zachęcamy młodzież do skorzystania z naszego Katolickiego Liceum, które daje nie tylko dobre wykształcenie ale i dobre, głębokie wychowanie. Informacje w budynku liceum.
  5. Apelujemy do rodziców i wychowawców o zadbanie na wakacjach o niedzielną Mszę św. Możemy także odbywać rodzinne pielgrzymki do sanktuariów rozsianych po całej Polsce.
  6. Przez całe wakacje biuro parafialne czynne codziennie tylko po południu: od godz.16.00 do 17.30. W piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00. Biblioteka nieczynna.
  7. Zapraszamy do nabywania w naszym sklepiku prasy katolickiej. Jest także do nabycia nowy numer „Miłujcie się”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Janina Krzyżanowska, Robert Stańczyk, Alina Nowak, Mirosława Łochin i Maria Mickiewicz. Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy dobre życzenia oraz wszystkim Wam życzymy bezpiecznych i głębokich w przeżycia wakacji. Niech Dobry Pasterz Wam błogosławi i Was strzeże.

 

 

Stargard, dn. 21.07.2019 r.                    ks. Adam Staszczak SChr, prob.

aktualizowano: 2019-08-17
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl