Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 lipca 2019 wyświetleń: 1019

XVII Niedziela Zwykła - 28.07.2019 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj XVII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. o godz. 18.30.
  2. Ks. Marek zaprasza w najbliższy poniedziałek, tj. jutro na spotkanie przedpielgrzymkowe na godz. 18.00 do kawiarenki.
  3. We czwartek rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Wiemy, że w naszej ojczyźnie i w wielu naszych rodzinach rozgrywa się wielki dramat alkoholizmu. Serdecznie zachęcamy do podjęcia abstynencji, szczególnie w intencji trzeźwości naszych bliskich. Nasze zobowiązania możemy wpisać do księgi trzeźwości, która wyłożona jest na stoliku przy wejściu do kościoła.
  4. W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek Miesiąca. Godzina Święta o 17.30. W I Piątek o godz. 18.30 Msza Wynagradzająca NSPJ i spotkanie Straży Honorowej. W I Sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 7.15 i Msza św. z wymianą tajemnic różańcowych.
  5. W związku z naborem do szkół średnich zachęcamy młodzież do skorzystania z naszego Katolickiego Liceum, które daje nie tylko dobre wykształcenie ale i dobre, głębokie wychowanie. Informacje w budynku liceum.
  6. Informujemy, że posługę na naszej parafii kończy nasz ks. proboszcz Adam Staszczak. Jego pożegnanie będzie miało miejsce na Mszach świętych w niedzielę 11 sierpnia. Uroczyste pożegnanie na Mszy świętej o godzinie 12.30.
  7. Powitanie i wprowadzenie nowego ks. proboszcza odbędzie się 18 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.30.
  8. Zapraszamy do nabywania w naszym sklepiku prasy katolickiej. Jest także do nabycia nowy numer „Miłujcie się”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Elżbieta Małaś, Alfreda Korgul, Waldemar Pagels, Ireneusz Kupaj i Ryszard Gregorek. Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy dobre życzenia oraz wszystkim Wam życzymy bezpiecznych i głębokich w przeżycia wakacji. Niech Dobry Pasterz Wam błogosławi i Was strzeże.

 

 

Stargard, dn. 28.07.2019 r.                    ks. Adam Staszczak SChr, prob.

aktualizowano: 2019-08-17
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl