Sobota, 15 sierpnia 2020 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 marca 2020 wyświetleń: 1021

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu - 15. 03. 2020

1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zachęcamy do korzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Zawieszamy do odwołania wszystkie spotkania grup duszpasterskich i formacyjnych [dzieci, młodzież, studenci, dorośli]. Odwołujemy również nabożeństwa Gorzkich żali i Drogi krzyżowe. (Nabożeństwo Gorzkich żali będzie transmitowane m.in. w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM o godz. 17.00.)

2. Msze św. niedzielne oraz w tygodniu będą odprawiane o stałych godzinach, ale z absolutnym zachowaniem wskazanej maksymalnej ilości uczestników (do 50 os). Stąd prosimy o umożliwienie udziału we Mszach św. osobom, które zamówiły intencje. Wskazujemy jednak, że najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – w zgodnej opinii ekspertów – jest pozostanie w domu. PROSIMY O ZROZUMIENIE NADZWYCZAJNEJ SYTUACJI.

W niedziele Kościół przez cały dzień będzie otwarty, tak aby poza liturgią można było wejść na modlitwę osobistą. W tygodniu dodatkowo od godz. 16.00 będzie dyżurował kapłan z posługą sakramentu pokuty i pojednania. W kolejkach do spowiedzi, należy zachować bezpieczną odległość.

3. Przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego w obecnej sytuacji zachęcamy. W tym celu należy wyciągnąć przed siebie obie otwarte dłonie – ułożone jedna na drugiej – i spożyć Ciało Pańskie przed kapłanem. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i spokoju przy przyjmowaniu Komunii św. Znak pokoju prosimy przekazywać jedynie przez skłon głowy, bez podawania ręki. Cześć krzyżowi (na przykład temu, zawieszonemu w kruchcie) należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.

4. Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski jako wspólnoty chrystusowców i sióstr felicjanek każdego dnia w naszych kaplicach zakonnych o godzinie 20.30 będziemy odmawiali w różaniec w intencji "osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i laskę nawrócenia".

Proszę Wszystkich Drogich parafian, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z nami - kapłanami i siostrami.

5. W najbliższy czwartek (19.03.) przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA -  Patrona naszej parafii oraz Patrona Bractwa św. Józefa – NASZ PARAFIALNY ODPUST. Ze względu na obecną sytuację uroczyste obchody zostają odwołane. Poranne Msze św. w tym dniu zostaną odprawiane wg. stałego porządku. Msza św. wieczorna o godz. 18.30 zostanie odprawiona tylko z udziałem księży i sióstr felicjanek wraz z przedstawicielami Bractwa św. Józefa, Żywego Różańca i Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ przy zamkniętych drzwiach – podejmujemy starania o możliwość transmisji. Modlić się będziemy w intencji całej naszej parafialnej wspólnoty oraz o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych i wygaśnięcie epidemii.

6. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Jan Stępień, Teresa Brajer, Marian Bielak, Eugeniusz Wardak, Albert Piekarski - polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych, a szczegołnie ofiary epidemii Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

Stargard, dn. 15. 03. 2020 r.                                                                                       ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-03-15
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl