Sobota, 15 sierpnia 2020 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 kwietnia 2020 wyświetleń: 1230

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową - 05. 04. 2020

1. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński do 19 kwietnia br. włącznie udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji. Zachęcamy do korzystania z dyspensy i do uczestnictwa we Mszach św. transmitowanych w mediach.

2. Nadal obowiązują decyzje organów państwowych odnośnie udziału we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym, w czasie których jednocześnie może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób.

3. Na naszej stronie https://www.facebook.com/chrystusowcystargard/ można śledzić transmisje niektórych Mszy świętych i Nabożeństw z naszego kościoła.

4. Codziennie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 18.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy.

5. Spowiedź św. w Niedzielę Palmową odbywać  się w KAPLICY ADORACJI od godz. 6.30 do godz. 14.30 i od godz. 18.30 do 19.30. 
W tygodniu spowiadamy codziennie:
- od godz. 06.30 do 08.30
- od godz. 16.00 do 19.00
Można także umawiać się na Spowiedź indywidualnie - pozostajemy do Waszej dyspozycji. Na stronie parafii w zakładce "KSIĘŻA CHRYSTUSOWCY" znajdują się nasze numery telefonów.

Jest również możliwość przyjęcia Komunii św. Należy o nią poprosić kapłana dyżurującego w tym czasie w kościele.

6. Liturgię Triduum Paschalnego sprawować będziemy bez udziału wiernych: Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.30 oraz Wigilię Paschalną z procesją rezurekcyjną w kościele o godz. 20.00. Każdego dnia będzie można uczestniczyć w Liturgii za pośrednictwem transmisji online. W Wielki Piątek będziemy również transmitować nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00.

7. Z racji na ograniczenie liczby wiernych w kościele nie ma możliwości organizowania tradycyjnego poświęcania pokarmów. Wszystkich parafian zachęcamy do odmówienia modlitwy błogosławieństwa pokarmów we własnym domu, na rozpoczęcie rodzinnego śniadania wielkanocnego. W tym celu na stornie parafii i na fb  oraz w wydrukowanym biuletynie zamieszczony jest tekste Błogosławieństwa.

8. Każdego dnia o godz. 20.30 zapraszamy do jedności w modlitwie odmawiając wspólnie różaniec w intencji o zatrzymanie epidemii.

9. Z całego serca dziękujemy za każdy gest życzliwości. Za duchowe i materialne wsparcie naszej parafii i naszych wspólnot zakonnych. Wszystkich Was zawierzamy Bożej Opatrzności.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Czesław Szparagowski, Tadeusz Szarubka, Barnarda Wota, Sabina Mikuła - polecamy wszystkich naszych bliskich zmarłych, a szczególnie ofiary epidemii Bożemu Miłosierdziu.

11.  Jako duszpasterze naszej parafii: księża chrystusowcy i siostry felicjanki życzymy wszystkim, by mimo trudnych warunków przeżywania tegorocznych  Świąt Paschalnych, były on dla  Nas i Naszych rodzin rzeczywistym spotkaniem z Chrystusem, który jest naszym życiem i naszą nadzieją.

 

Stargard, dn. 05. 04. 2020 r.                                                                                              ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

aktualizowano: 2020-04-06
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl