Sobota, 15 sierpnia 2020 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 stycznia 2020 wyświetleń: 863

Ogłoszenia na Niedzielę święta Ofiarowania Pańskiego - 02.02.2020

1. Dzisiejsze Święto Ofiarowania Pańskiego, z woli św. Jana Pawła II, jest obchodzone jako Dzień Życia Konsekrowanego. Jako wspólnoty zakonne - księży chrystusowców i sióstr felicjanek, które pełnią posługę duszpasterską w naszej parafii bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość jakiej doświadczamy na co dzień. Jednocześnie prosimy o modlitwę w naszych intencjach byśmy w codziennym posługiwaniu byli wierni charyzmatom Zgromadzeń zakonnych, do których należymy.

2. Jutro, w poniedziałek 3 lutego, rozpoczynamy kolejną edycję „SZKOŁY DLA NARZECZONYCH” czyli kurs przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w PIWNICY DUCHOWEJ przy domu zakonnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

3. We wtorek z Bractwem św. Józefa zapraszamy mężczyzn na „NOC NIKODEMA”. Szczególnie w roku, który przeżywamy pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary” chcemy uczyć się być z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.  Po Mszy św. wieczornej w kaplicy adoracji wystawiamy Najświętszy Sakrament (do godz. 23.00). To adoracja w zupełnej ciszy. Będzie też obecny ksiądz – może ktoś zechce porozmawiać, wyspowiadać się.

4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.15. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

5. W tym tygodniu spotkania formacyjne dla młodzieży przed bierzmowaniem w cyklu I roku przygotowania: wtorek - 04.02 o godz. 19.00 (gr. I – salki, gr. II - kawiarenka, gr. III - biblioteka), środa - 05.02 o godz. 19.00 (gr. IV - kawiarenka), sobota - 08.02 o godz. 13.00 (gr. V - kawiarenka).

6. Pierwszy czwartek miesiąca:

- o godz. 17.30 Nabożeństwo Godziny Świętej

- o godz. 18.30 Msza św. w intencji wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodzin i o nowe powołanie kapłańskie i zakonne.

7. Pierwszy piątek miesiąca:

- o godz. 11.50 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 12.00  Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z procesją eucharystyczną i spotkanie Straży Honorowej;

- od godz. 16:30 Spowiedź dla dzieci i Msza św. o godz. 17:00;

- o godz. 18.30 Msza św. dla młodzieży [szczególnie kandydatów do bierzmowania] oraz pierwszopiątkowe Wielbienie.

8. W niedziele 16 lutego po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdzających we wrześniu na parafialną pielgrzymkę do Gruzji. Zwolniło się jedno miejsce. Więcej informacji u ks. Proboszcza.

9. Duszpasterstwo młodzieży już dzisiaj zaprasza na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w naszym kościele 3 kwietnia 2020 r. Do przygotowania wydarzenia potrzebujemy wielu aktorów, dlatego zachęcamy młodzież do współpracy. Szczegółowe informacje u ks. Marka.

10. Za tydzień w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna, przeznaczona na bierzące inwestycje i cele gosposdarcze naszej parafii. 

11. Polecamy prasę katolicką. Do nabycia najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

12. Składamy najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech Dobry Bóg umacnia i Was błogosławi.

13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Genowefa Grzeczka, Genowefa Łucko, Leopold Benduski, Julia Kolasa, Bolesław Rykowski Sylwester Zasieczny, Halina Kowalska - polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Stargard, dn. 02. 02. 2020 r.                                                                                          ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-02-02
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl