Sobota, 15 sierpnia 2020 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 marca 2020 wyświetleń: 1112

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu - 29. 03. 2020

1. Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił kolejnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji. Dyspensa obowiązuje do 19 kwietnia br. włącznie. Zachęcamy do korzystania z dyspensy i do uczestnictwa we Mszach św. transmitowanych w mediach.

2. W związku z decyzją organów państwowych, we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym jednocześnie może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób. Bardzo prosimy, by na Msze św. przychodzili tylko PRZEDSTAWICIELE rodzin, które zamówiły intencje. Msze św. niedzielne oraz w tygodniu są odprawiane o stałych godzinach.

3. Na naszej stronie https://www.facebook.com/chrystusowcystargard/ można śledzić transmisje niektórych Mszy świętych i Nabożeństw z naszego kościoła.

4. Zawieszone pozostają wszystkie działania duszpasterskie, w tym również nabożeństwa pierwszego czwartku, piątku i soboty oraz Gorzkich żali i Drogi krzyżowe. Zachęcamy do prywatnego ich odprawiania.

5. Codziennie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 18.15, tak aby poza liturgią można było wejść na modlitwę osobistą.

6. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty:

Spowiadamy codziennie: rano od godz. 6.30 do 8.30 [SPOWIEDŹ ODBYWA SIĘ W KAPLICY ADORACJI] i po południu od godz. 16.00 do 19.00 [SPOWIEDŹ ODBYWA SIĘ W KOŚCIELE wejście boczne]. Można także umawiać się na Spowiedź indywidualnie - pozostajemy do Waszej dyspozycji. Na stronie parafii w zakładce "KSIĘŻA CHRYSTUSOWCY" znajdują się nasze numery telefonów.

7. Każdego dnia o godz. 20.30 zapraszamy do jedności w modlitwie odmawiając wspólnie różaniec w intencji o zatrzymanie epidemii.

8. SZCZEGÓLNIE DZIĘKUJEMY za wszelkie wyrazy duchowego i materialnego wsparcie naszej parafii i naszych wspólnot zakonnych. Wszystkich zawierzamy Bożej Opatrzności. 

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Wincenty Dłużyński, Witold Bielski, Grzegorz Sadowski, Bogumiła Pośpiech, Piotr Jankowski, Malwina Król - polecamy wszystkich naszych bliskich zmarłych, a szczególnie ofiary epidemii Bożemu Miłosierdziu.

                                                                                                                                Sercem i modlitwą jesteśmy z Wami

Stargard, dn. 29. 03. 2020 r.                                                                                     ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-03-28
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl