Sobota, 15 sierpnia 2020 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 lutego 2020 wyświetleń: 713

Ogłoszenia na V Niedzielę w ciągu roku - 09.02.2020 r.

1. We wtorek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które obchodzimy jako  Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji zapraszamy naszych chorych i starszych parafian na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której udzielimy Sakramentu Namszczenia Chorych. W modlitwie będą nam towarzyszyły relikwie bł. M. Angeli Truszkowskiej – założycielki zgromadzenia sióstr św. Feliksa z Kanatalicjo, które uczcimy po Mszy św.

2. Jutro, w poniedziałek 10 lutego, kolejne spotkanie w ramach „SZKOŁY DLA NARZECZONYCH” czyli kursu przygotowującego do zawarcia sakramentu małżeństwa. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w PIWNICY DUCHOWEJ przy domu zakonnym. Jeszcze można się dopisać.

3. We wtorek z Bractwem św. Józefa zapraszamy mężczyzn na nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.15.

4. Na modlitwę za Polaków przebywających za granicą oraz za rodziny rozdzielone emigracją zapraszamy – jak co miesiąc- w środę od godz. 18.15. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w tej intencji.

5. Do wspólnego rozważania Słowa Bożego podczas spotkania Kręgu Biblijnego zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej (ok. 19.15) w bibliotece parafialnej w domu zakonnym.

6. Noszących szkaplerz karmelitański oraz osoby, które chciałyby go przyjąć zapraszamy na comiesięczną Mszę św.i nabożeństwo z litanią do św. Rafała Kalinowskiego w sobotę 15.02 na godz. 8.00.

7. W niedziele 16 lutego po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdzających we wrześniu na parafialną pielgrzymkę do Gruzji. Więcej informacji u ks. Proboszcza.

8. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka SChr  w 30 dniu po jego śmierci. Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędzie się 17 lutego br. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.

9. Duszpasterstwo młodzieży już dzisiaj zaprasza na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w naszym kościele 3 kwietnia 2020 r. Do przygotowania wydarzenia potrzebujemy wielu aktorów, dlatego zachęcamy młodzież do współpracy. Szczegółowe informacje u ks. Marka.

10.  Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na cele gospodarcze i remontowe w naszym kościele i domu zakonnym.

W ostatnim czasie oddaliśmy do renowacji/złocenia naczynia liturgiczne: 2 kielichy mszalne, 2 puszki na komunikanty oraz cyborium do przechowywania hostii; w zakrystii została zamontowana dodatkowa zabudowa szafowa; trwają konieczne prace remontowe w domu zakonnym – obecnie wzmocnienie i wymiana podłogi w rozmównicy oraz malowanie pomieszczenia; trwa renowacja figur św. Józefa oraz Serca Pana Jezusa; trwa ochronna konserwacja drewnianych ołtarzy w kaplicach bocznych oraz zabytkowej drewnianej podstawy pod paschał.

11.  Solenizantów i Jubilatów, a szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynające ferie zimowe zawierzamy Bożej Opatrzności.  

12.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Tadeusz Wąsik, Ryszard Sekuła, Stanisław Specjalski, Jerzy Sikorowski, Sabina Golanowska, Zofia Juszczak -polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Stargard, dn. 09. 02. 2020 r.                                                                                          ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

utworzono : 2020-02-08
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl