Sobota, 15 sierpnia 2020 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 września 2019 wyświetleń: 1058

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę w ciągu roku - 8. 09. 2019

1. Przeżywamy dzisiaj duszpasterskie wydarzenie, jakim jest wizytacja naszej wspólnoty przez J.E. ks. Biskupa Henryk Wejmana.

2. Po wakacyjnej przerwie wznawiają swoje spotkania grupy duszpasterstwa  młodzieży przy naszej parafii:
- lektorzy (pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 09:30 przy kościele),
- KSM (pierwsze spotkanie w piątek o godz. 19:15 w kawiarence),
- zespół młodzieżowy "Wieczernik" (niedziela godz. 17:30 w kawiarence). Szczegółowe informacje u ks. Marka

3. Odnowa w Duchu Św. zaprasza na poniedziałkowe spotkanie od godz. 18.15 nabożeństwo do Ducha św., o 18.30 Mszy św. następnie katecheza w sali za domem zakonnym.

4. Na nabożeństwo do św. Józefa zapraszamy we wtorek na godz. 18.15. W środę natomiast oddamy cześć Matce Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek, 13 września, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 7.30 I cz. modlitwy różańcowej. O 11.30 – II cz. modlitwy różańcowej. Wieczorem rozpoczniemy III cz. modlitwy różańcowej o godz. 18.00. O godz. 18.30 Msza Święta i IV cz. modlitwy różańcowej. Następnie procesja światła ku czci Matki Bożej Fatimskiej zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. W najbliższą sobotę, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W tym dniu będziemy przeżywać ogólnopolską modlitwę pod hasłem  „Polska pod Krzyżem”, stąd zachęcamy do włączenia się w nią poprzez udział
w proponowanych wydarzeniach:
-
sobotni wyjazd do Włocławka na wielką modlitwę: "POLSKA POD KRZYŻEM". Szczegóły wyjazdu wywieszone są w kruchcie kościoła;
-
Diecezjalna Droga Krzyżowa, która rozpocznie się o godz. 19.30 w szczecińskiej Archikatedrze;
-
w naszym mieście o godz. 14.45 przy Kolegiacie NMP Królowej Świata rozpocznie się modlitwa u stóp Krzyża, skąd wyruszymy w modlitewnym skupieniu przez Rynek Staromiejski do pomnika św. Jana Pawła II.
-
w naszej parafii odprawimy Drogę Krzyżową o godz. 18.00 w intencji naszej ojczyzny.
-
wieczorem natomiast na godz. 20.00 zapraszamy na modlitwę przy Krzyżu na starym cmentarzu, polecać będziemy naszych zmarłych parafian, mieszkańców miasta oraz duszpasterzy.
Bardzo prosimy parafian mieszkających w pobliżu przydrożnych krzyży, by zadbać o ich otoczenie i uczczenie szczególnie w tym dniu.

7. Za tydzień, 14 września odbędzie się również I Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie. Organizujemy parafialny wyjazd z dziećmi na to wydarzenie. Zgłoszenia przyjmują nasze siostry Leticja i Eliza.

8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w domu zakonnym. Zapraszamy zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego.  

9. W sobotę ks. Marcin zaprasza wszystkich ministrantów i kandydatów oraz chętnych chłopców do włączenia się w szeregi LSO na zbiórkę od godz. 10.00.
O godz. 11.00 spotkanie scholi dziecięcej.

10. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym w środę, 11 września od godz. 16.45 na parkingu przy naszym kościele. Szczegóły na plakatach.

11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na cele gospodarcze i remontowe  w kościele i domu zakonnym.

 W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Marila Ślusarczyk, Leszek Bednarski, Piotr Czupryn, Zuzanna Kalinowska – polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek…

Na rozpoczęty nowy tydzień niech Pan Bóg nam Wszystkim błogosławi.

 

         Stargard, dn. 08.09.2019 r.                                                            ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2019-09-15
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl