Sobota, 15 sierpnia 2020 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 września 2019 wyświetleń: 842

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę w ciągu roku - 15. 09. 2019

 

              

1.     Rozpoczynamy dzisiaj IX Tydzień Wychowania. To czas szczególnej modlitwy za dzieci i młodzież oraz wszystkich, zaangażowanych w proces formacji: Rodziców, Nauczycieli, Duszpasterzy i Katechetów.

2.     Odnowa w Duchu Św. zaprasza na poniedziałkowe spotkanie od godz. 18.15.

3.     W najbliższy wtorek, 17 września na godz. 18.15 zapraszamy wszystkich członków Bractwa św. Józefa na nabożeństwo do św. Józefa i Mszę św. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie w sali za domem zakonnym.

4.     We wtorek, obchodzimy również Światowy Dzień Sybiraka. Na uroczyste obchody tego wydarzenia Prezydent Miasta Stargard wraz ze współorganizatorami zaprasza na godz. 17.00 do kościoła pw. Ducha Świętego w Stargardzie.

5.     W najbliższą środę 18. 09. przypada święto św. Stanisława Kostki, który jest patronem młodzieży. Z tej okazji zapraszamy wszystkie grupy duszpasterstwa młodzieży oraz kandydatów do Bierzmowania na „PARAFIALNE ŚWIĘTO MŁODYCH. O 18.30 Msza św.
i wielbienie wraz z naszymi zespo
łami młodzieżowymi, podczas którego będziemy modlili się za młodzież naszej parafii i naszego miasta. A po Mszy św. spotkanie w kawiarence przy herbacie i ciastku.

6.      Do końca września trwają zapisy dla uczniów klas VII szkoły podstawowej na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W tym celu na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są  specjalnie przygotowane deklaracje. Po wypełnieniu przynosimy je bezpośrednio do ks. Grzegorza, do zakrystii kościoła bądź do biura parafialnego.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców i kandydatów z klas VII odbędzie się we wtorek 24 września o godzinie 19.30 w sali parafialnej za domem zakonnym, natomiast dla rodziców i kandydatów z klas VIII we czwartek 26 września o godzinie 19.30 również w sali parafialnej za domem zakonnym.

7.     W poniedziałek 30 września na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku katechetycznym będą przystępowały do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjno-informacyjne w sali parafialnej.

 Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po Mszy św. wieczornej w domu zakonnym.  

W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Stanisław Bielecki, Dorota Zbroińska, Krystyna Średniawa, Zbigniew Czyżuk, Janina Opińska, Cezary Cebula – polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek…

Na rozpoczęty nowy tydzień niech Pan Bóg nam Wszystkim błogosławi

 

 Stargard, dn. 15.09.2019 r.                                                                    ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

aktualizowano: 2019-09-15
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl