Sobota, 15 sierpnia 2020 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 września 2019 wyświetleń: 796

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę w ciągu roku - 29. 09. 2019

1. W tym tygodniu z woli papież Franciszka rozpoczynamy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny . Jego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Zarazem rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy serdecznie na różaniec codziennie: rano na godz. 7.30 i wieczorem na godz. 18.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Młodzież odmawia różaniec w każdy dzień oprócz poniedziałku i niedzieli o godz. 19.15 przy figurze.

2. Ogłaszamy konkurs dla dzieci na wykonanie całego różańca, dowolną techniką. Prace prosimy przynosić do kościoła w dni nabożeństwa dla dzieci do 25.10; ogłoszenie wyników konkursu będzie miało miejsce na Mszy św. 27.10 o godz. 11:00.

3. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. odbędzie się 6 października na Mszy św. o godz. 11:00.

4. W najbliższy wtorek z Bractwem św. Józefa zapraszamy mężczyzn na „Noc Nikodema”. By się wyciszyć, być z Jezusem, zawierzyć lęki, niemoc, mniej lub bardziej trudne sprawy. po to, by pobyć „sam na sam” z Bogiem, obecnym w Najświętszym Sakramencie. Każdy ile będzie chciał – bez żadnego przymusu. Po Mszy św. wieczornej w kaplicy adoracji wystawiamy Najświętszy Sakrament (do godz. 23.00). To adoracja w zupełnej ciszy – bez wspólnych modlitw, pieśni, czy prowadzenia rozważań. Noc Nikodema” to przede wszystkim przestrzeń i czas na spotkanie z Jezusem w czasie indywidualnej adoracji. Będzie też obecny ksiądz – może ktoś zechce porozmawiać, wyspowiadać się.

5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.15. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

6. W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo Godziny św. o 17:30 i Msza św. w int. wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodzin.

7. W I Piątek Miesiąca Msza Św. wynagradzająca NSPJ o godz. 18.30 i spotkanie Straży Honorowej. Na wieczorną Mszę św. szczególnie zapraszamy młodzież i kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. wspólne pierwszopiątkowe wielbienie przez zespół „Wieczernik”.

Z okazji rozpoczętego NADZWYCZAJNEGO MIESIĄCA MISYJNEGO zapraszamy wszystkie dzieci na Światową Eucharystyczną Dziecięcą Godzinę Świętą. Tego dnia dzieci wszystkich narodowości połączą swoje siły w różnych częściach świata i będą modliły się o pokój w rodzinach i na całym świecie. Od 16.30 Spowiedź św., Msza św. o godz. 17.00. Następnie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy modlitwę różańcową.

Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7:15. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca. Za tydzień, w niedzielę spotkanie Różańca Młodych po Mszy Św. o godz. 19.00.

8. Duszpasterze młodzieży naszej parafii zapraszają jak co roku na zimowy wyjazd narciarski, który odbędzie się w dniach 15-22 lutego 2020 r. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marka.

9. Do końca września trwają zapisy dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

10. Jutro w poniedziałek 30 września na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodziców tych dzieci, które w tym roku katechetycznym będą przystępowały do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjno-informacyjne w kościele.

11. Informacja dla narzeczonych: organizujemy kurs przedmałżeński dla par, które planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 października o godz. 19.00 w sali parafialnej za domem zakonnym. Zainteresowanych zapraszamy!!!

12. W dn. 18/19 października br. organizujemy wyjazd na XXXIV Jasnogórską Noc Czuwania w intencji polskiej Emigracji i jej Duszpasterzy pod hasłem: "Z mocą Bożego Ducha strzeżmy wspólnego dziedzictwa". Wyjazd autokarem w piątek 18. X w godzinach porannych, a powrót dnia następnego w godzinach przedpołudniowych. Koszt wyjazdu 110 zł. Zachęcamy do uczestnictwa szczególnie młodzież i maturzystów. Szczegóły i zapisy u ks. Grzegorza i ks. Marka.

13. W dniach 19-26 sierpnia 2020 roku planujemy pielgrzymkę do Gruzji min. do miejsc pamiętających początki chrześcijaństwa. Przewidywany koszt to 2500 zł + 190 euro. Zgłoszenia i szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. Karty informacyjne wyłożone są na końcu kościoła.

14. Dzisiaj przed naszym kościołem odbędzie się KIERMASZ DOMOWYCH CIAST, przygotowanych przez rodziców i nauczycieli ze szkoły specjalnej. Całkowity dochód przeznaczony jest na rehabilitację uczniów tej szkoły. Zapraszamy do udziału i wsparcia tej akcji.

15. Zmiana tekstu modlitwy do św. Michała Archanioła. W związku z różnymi wersjami „modlitwy do świętego Michała Archanioła” KEP przypomina o tym, że jest jeden obowiązujący polski tekst tej modlitwy, który został zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Leon Kaźmierczak, Zbigniew Zdziarski, Helena Dąbrowska, Aurelia Galińska – polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek…

 

Na rozpoczęty nowy tydzień niech Pan Bóg nam Wszystkim błogosławi 

 Stargard, dn. 29.09.2019 r.                                                                                         ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2019-09-29
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl