Sobota, 15 sierpnia 2020 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 października 2019 wyświetleń: 859

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę w ciągu roku - 06. 10. 2019

1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie: rano na godz. 7.30 i wieczorem na godz. 18.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Młodzież odmawia różaniec w każdy dzień oprócz poniedziałku i niedzieli o godz. 19.15 przy figurze.

2. Spotkanie przed pielgrzymką na nocne czuwanie do Częstochowy odbędzie się w poniedziałek (czyli jutro) o godz. 17:45 w kawiarence. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

3. W najbliższą środę (II m-ca) zapraszamy na modlitwę w intencji Polaków przebywających za granicą i za rodziny rozdzielone emigracją. O godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe i Msza św. w ich intencji.

4. W czwartek 10 października przypada wspomnienie liturgiczne bł. Marii Angeli Truszkowskiej – założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo, którego Siostry od ponad 70 lat posługują w naszej parafii. Tego dnia podczas Mszy św. wieczornej wraz z Siostrami felicjankami dokonamy uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Marii Angeli do naszego kościoła, które zostaną na stałe umieszczone w kaplicy MB Nieustającej Pomocy przy wizerunku Błogosławionej. Zapraszamy wszystkich Was drodzy parafianie do wspólnej modlitwy, a zwłaszcza osoby starsze, chore i cierpiące, którym szczególnie patronuje Bł. Maria Angela.

5. W sobotę, 12 października, ks. Marek zaprasza studentów na spotkanie do kawiarenki o godz. 19:00.

6. Z racji na trwający Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny za tydzień gościć będziemy misjonarkę felicjankę s. Grace pochodzącą z Kenii. Siostra będzie się z nami modliła podczas Mszy św. w sobotę (12.10) o godz. 18.30 oraz w niedzielę o g. 9.30, 11.00 i  12.30.

7. W związku z obchodzonym 15 października 2019 roku międzynarodowym Dniem Dziecka Utraconego w niedzielę 13. 10. zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na Cmentarzu Komunalnym (ul. Kościuszki) przy Pomniku Dziecka Utraconego. O 19.00 na Mszę świętą w intencji Rodziców Dzieci Utraconych, a o 20.00 na modlitwę różańcową i procesję światła.

8. 13 października przypada również ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Rozpoczniemy już w sobotę o godz. 18.00 I cz. modlitwy różańcowej. W niedzielę o godz. 7.30 II cz. modlitwy różańcowej, o godz. 18.00 – III cz. modlitwy różańcowej. O godz. 19.00 Msza Święta i IV cz. modlitwy różańcowej. Następnie procesja światła ku czci Matki Bożej Fatimskiej zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. Duszpasterze młodzieży naszej parafii zapraszają jak co roku na ZIMOWY WYJAZD NARCIARSKI, który odbędzie się w dniach 15-22 lutego 2020 r. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marka.

10. Jutro tj. w poniedziałek rozpoczyna się  KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla par, które planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa. Zapraszamy na godz. 19.00 do sali parafialnej za domem zakonnym. Zainteresowanych zapraszamy!!!

11.  Za tydzień w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna przeznaczona na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii.

12.  Podziękowanie od Szkoły Podstawowej Specjalnej w Stargardzie dla wszystkich parafian za niedzielny niezwykle udany KIERMASZ DOMOWCYH CIAST. Dzięki dobroci tak wielu serc tegoroczny kiermasz przyniósł możliwość wsparcia rehabilitacji uczniów Szkoły kwotą 4005 zł. Dziękujemy z serca za SERCE - Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice stargardzkiej Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima.

    W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Czesława Chabowska, Marianna Rolewicz, Włodzimierz Nastalczyk, Janina Grzeszczuk, Mieczysław Gąsiorowski, Witold Chodźko, Weronika Mielnicka – polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek...

Na rozpoczęty nowy tydzień niech Pan Bóg nam Wszystkim błogosławi

 

 Stargard, dn. 06.10. 2019 r.                                                                    ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2019-10-07
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl