Poniedziałek, 06 lipca 2020 r. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji Poniedziałek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ 23 października 2019 wyświetleń: 2123

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO GRUZJI

ZAPRASZAMY NA PARAFIALNĄ PIELGRZYMKĘ DO GRUZJI w dn. 9 - 16. 09. 2020 - jest jeszcze kilka wolnych miejsc!

ZGŁOSZENIA I INFORMACJE u ks. Proboszcza -
kom: 695 037 388 lub e-mail: k.wachala@gmail.com

W programie m.in.: najważniejsze zabytki Gruzji, miejsca pamiętające początki chrześcijaństwa - takie jak: pięknie położony na wzgórzu monastyr z VI wieku – Jvari, mający wyjątkową historię sobór Sweti Cchoweli, będący miejscem koronacji królów, a także przechowywania szat Chrystusa. Zobaczymy chyba najbardziej rozpoznawalny monastyr Kaukazu - monastyr Św. Trójcy czy jedną z najpiękniejszych widokowych tras Gruzji - Gruzińską Drogą Wojenną i wiele innych :)

Ale będą też pokazy tańców gruzińskich, będzie muzyka i wiele atrakcji

PROGRAM PIELGRZYMKI 

Dzień 1:

Zbiórka uczestników wyjazdu, na lotnisku w Poznaniu i wylot do Gruzji o godzinie 8.55 (prosimy o stawienie się na lotnisku 2 godziny przed wylotem), ewentualnie zorganizowany przejazd autokarem na lotnisko. Przylot do Kutaisi. Przejazd do centrum dawnej stolicy Kolchidy na posiłek - pierwszy kontakt z pyszną gruzińską kuchnią i winem. Następnie przejazd do hotelu w Tbilisi (czas przejazdu ok 3,5 h). Zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 2:

Po śniadaniu wyruszamy na spotkanie z historią. Odwiedzimy najważniejsze zabytki Gruzji, miejsca pamiętające początki chrześcijaństwa. Pięknie położony na wzgórzu monastyr z VI wieku - Jvari, skąd rozpościera się widok na skrzyżowanie rzek Mtkvari i Aragvi oraz dawną stolice Mcchetę. Odwiedzimy mający wyjątkową historię sobór Sweti Cchoweli, będący miejscem koronacji królów, a także przechowywania szat Chrystusa. Po zwiedzaniu zaprosimy uczestników wycieczki do jednej z najlepszych regionalnych restauracji serwujących chinkali, na drobny poczęstunek. Na tym atrakcje dnia się jednak nie kończą. Czas na spacer po urokliwej starówce Tbilisi, podczas którego poznamy historię tego wyjątkowe miasta. Dzień zakończymy imprezowo, wieczorem regionalnym. Będą pokazy tańców gruzińskich (wciągniemy do nich także naszych uczestników), będzie muzyka, będzie prawdziwa miejscowa supra. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3:

Po wypoczynku i śniadaniu, rozpoczynamy gruzińską przygodę. Udamy się Gruzińską Drogą Wojenną
w kierunku Kazbegi. Brzmi groźnie, ale bez obaw, to jedna z najpiękniejszych widokowych tras Gruzji. Oprócz zapierających dech widoków, czeka nas kilka przystanków na obejrzenie kolejnych atrakcji turystycznych: zapory wraz ze sztucznym zbiornikiem zwanym Jeziorem Żinwalskim, - wpisaną na listę UNESCO twierdzę Annanuri,  - największy ośrodek narciarski Gruzji – Gudauri, punt widokowy nieopodal przełęczy krzyżowej (najwyższego punktu trasy usytuowanego blisko 2400 m.n.p.m). Docelowo docieramy do Kazbegi, miasteczka położonego u stóp góry Kazbek. Wjazd samochodami terenowymi pod chyba najbardziej rozpoznawalny monastyr Kaukazu - monastyr Św. Trójcy . Zwiedzanie i czas na foto sesję z widokiem na mityczny Kazbeg. Już sama droga do tego pięknego miejsca, to niezapomniana przygoda. Po zjeździe z góry, czas na posiłek  (posiłek dodatkowo płatny – we własnym zakresie). Powrót tą sama trasą do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.                                                                                             

Dzień 4:

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Tbilisi, wraz z wjazdem na górę, na której znajduje się twierdza Narikala, a następnie ruszamy na przygodę z winem do gruzińskiej Toscani – Kachetii zobaczymy stolicę tego regionu Sighnaghi, oraz leżący nieopodal monastyr Bodbe. Obiadokolacja i nocleg w Kachetii.

Dzień 5:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Dzień rozpoczniemy od zobaczenia unikatowej winnicy Khareba,
w której  butelki przechowywane są w postsowieckim tunelu wydrążonym w skale o długości kilku kilometrów. Następnie czas trochę popracować. Będziemy uczestniczyć w prawdziwym winobraniu, poznamy cały proces produkcji wina, będzie też możliwość skosztowania tego szlachetnego trunku. Opcja: Jeśli czas pozwoli na lekcji gotowania pod okiem miejscowego kucharza nauczymy się, jak robić słynne gruzińskie specjały kulinarne - czurczele.  Powrót na nocleg do hotelu w Tibilisi.

Dzień 6:

Po śniadaniu przejazd do najstarszego miasta Gruzji - Skalnego Miasta Uplisciche niedaleko Gori. Następnie odwiedzimy jeden z najważniejszych gruzińskich  monastyrów - Gelati. Istnieje również możliwość przejechania widokową trasą obok górniczej miejscowości Cziatura z bardzo ciekawymi postindustrialnymi widokami. Przejazd na obiadokolację i nocleg pod Batumi (hotel nad morzem).

Dzień 7:

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie znanego z przeboju zespołu Filipinki Batumi, czas wolny, rejs statkiem. Przejazd na nocleg i obiadokolację pod Kutaisi.

Dzień 8:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko, o godzinie 6.35 wylot do kraju. Lądowanie
w Poznaniu i zakończenie pielgrzymki.

Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

 

Cena obejmuje:

 • Przelot i opłaty lotniskowe, pierwszeństwo wejścia na pokład, bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach: 1 torba o wymiarach 40 x 30 x 20 cm, dodatkowy bagaż o wymiarach: 55 x 40 x 23 cm, maks. 10 kg,
 • 7 noclegów, pokoje 2 - osobowe z łazienkami,
 • Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji i dodatkowy obiad dnia pierwszego, w kilku miejscach wino do kolacji
 • Wieczór gruziński – prawdziwa gruzińska supra z muzyką, jedzeniem winem, występem tancerzy, czaczą i tańcami dla uczestników
 • Ø Degustacja chinkali
 • Degustacja w winnicy
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • Opiekę renomowanego pilota,
 • Opiekę miejscowego przewodnika przez cały pobyt grupy
 • Transport autokarem i wjazd samochodami terenowymi 4 x 4 pod Kazbeg,
 • ubezpieczenie KL 100 000 PLN i NNW 10 000 PLN (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • opłaty parkingowe i drogowe,
 • VAT-marża.
 • Ø Transportu na lotnisko,
 • Ø Ewentualnej dobrowolnej opłaty do bagażu: możliwość dokupienia dodatkowego bagażu o wymiarach:  20 kg – około  300 zł,  decyzja przy podpisywaniu umowy – tylko dla chętnych

Cena nie obejmuje

 • Ø Transportu na lotnisko,
 • Ø Ewentualnej dobrowolnej opłaty do bagażu: możliwość dokupienia dodatkowego bagażu o wymiarach:  20 kg – około  300 zł,  decyzja przy podpisywaniu umowy – tylko dla chętnych

Warunki rezerwacji:

Istnieje możliwość Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Wyjazdu i Kosztów Skrócenia Uczestnictwa w Imprezie – do 30 dni przed datą wyjazdu. Koszt około 3,2% wartości imprezy.

Ubezpieczenie Kosztów Leczenia zawarte w cenie wycieczki nie obejmuje następstw chorób przewlekłych (choroby zdiagnozowanej i leczonej, będącej pod kontrolą lekarza, mającą długotrwały przebieg) – np. nadciśnienie, choroby układu krążenia, cukrzyca, miażdżyca, alergia, choroby związane z tarczycą, choroby nowotworowe – zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na czas podróży – osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem.

 

 

aktualizowano: 2019-11-18
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl