Środa, 28 lutego 2024 r. imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany Środa II tygodnia Wielkiego Postu

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 21 sierpnia 2019 wyświetleń: 3091

309. Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup „17” na Jasną Górę

6 sierpnia jak co roku z Warszawy wyruszyła na Jasną Górę w ramach WPP Akademickich Grup „17” grupa Czarna prowadzona przez księży chrystusowców. Oczywiście wśród pątników nie zabrakło reprezentacji naszej parafii, która wraz z ks. Markiem podjęła się pielgrzymiej wędrówki.

 

Przewodnikiem grupy Czarnej jest ks. Marcin Sęk SChr, duszpasterz akademicki z Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. Wraz z nim pielgrzymowało 15 chrystusowców oraz 2 Siostry Misjonarki Chrystusa Króla.

W tym roku grupę Czarną tworzyło ponad 200 pątników z Polski i z zagranicy (Niemcy, Ukraina, Białoruś,) – przede wszystkim z parafii prowadzonych przez księży chrystusowców (Szczecin – NSPJ i św. Ducha, Poznań, Dobrzany, Pyrzyce, Goleniów, Władysławowo, Stargard – Chrystus Król i św. Józef, Chociwel, Dobrzany), a także przyjaciele i sympatycy. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki stały się słowa: „Duch daje życie”.
W ciągu 9 dni pielgrzymi przeszli 266 km, by w przededniu uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wejść na Jasną Górę. Po drodze było wszystko: słońce, żar a nawet trochę deszczu. Były pęcherze, bolące nogi – zwykły trud pielgrzymiej drogi, w czasie której każdy niósł do Matki swoje prośby i problemy. 
W czasie wędrówki pielgrzymi spotykali się z olbrzymią życzliwością: jedzenie, picie, owoce, warzywa, kurtyny wodne, miejsce do spania i mycia – to konkretna pomoc, której udzielali mieszkańcy wiosek i miast, przez które przechodzili pątnicy.
Kolejna – 309. Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup „17” na Jasną Górę na pewno wyruszy dokładnie 6 sierpnia 2019 roku o godzinie 6.00 spod kościoła św. Anny w samym sercu Warszawy. Zapraszamy!

aktualizowano: 2019-09-23
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com