Poniedziałek, 08 marca 2021 r. imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego Poniedziałek III tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Bożego

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 17 stycznia 2021 wyświetleń: 135

37. ROCZNICA ŚMIERCI SŁUGI BOŻEGO ojca Ignacego Posadzego SChr

17 stycznia to dla nas chrystusowców ważna data, przypada 37. ROCZNICA ŚMIERCI SŁUGI BOŻEGO ojca Ignacego Posadzego SChr, współzałożyciela naszego zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz założyciela Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Szczególnie dzisiaj prosimy o modlitwę w intencji wyniesienia do chwały ołtarzy Ojca naszego zgromadzenia oraz „by dziedzictwo tego Sługi żyło i rozwijało się w szczególniejszy sposób w Jego duchowych Synach i Córkach - chrystusowcach i siostrach misjonarkach”.
 
 
Św. Jan Paweł II o Księdzu Ignacym
"Po śmierci ks. Ignacego Posadzego, Współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Założyciela Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla, łączę się w żałobie i modlitwie z osieroconymi zgromadzeniami i na ręce Księdza Generała wszystkim, którzy boleśnie odczuwają Jego odejście składam wyrazy współczucia. Razem z wami dziękuję Wszechmocnemu Bogu za długie życie i dzieło Człowieka ukształtowanego przez łaskę i szafarza łaski, który głęboko wpisał się we współczesne dzieje Kościoła w Polsce, Człowieka wiary, kontemplacji i apostolstwa, Człowieka Bożego. Z osobistego zjednoczenia z Chrystusem Odwiecznym Kapłanem czerpał światło i nadprzyrodzoną moc do wykonywania posługi celem budowania Ciała Chrystusowego (Ef 4,12). Modlimy się gorąco, by Odkupiciel przyjął teraz swego Sługę do wiecznej radości i modlimy się, by dziedzictwo tego Sługi żyło i rozwijało się w szczególniejszy sposób w Jego duchowych Synach i Córkach. Obu Zgromadzeniom, Rodzinom, Przyjaciołom Zmarłego oraz uczestnikom pogrzebowych uroczystości z serca błogosławię".
 
Z telegramu św. Jana Pawła II, papieża,
Watykan, dn. 21 stycznia 1984 roku.
aktualizowano: 2021-01-29
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl