Wtorek, 16 lipca 2024 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Wtorek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 26 września 2019 wyświetleń: 2556

Euchrystyczna Dziecięca Godzina Święta

4 października, w pierwszy piątek miesiąca, na rozpoczęcie NADZWYCZAJNEGO MIESIĄCA MISYJNEGO zapraszamy na Światową Euchrystyczną Dziecięcą Godzinę Świętą. Tego dnia dzieci wszystkich narodowości znów połączą swoje siły. Tego dnia przez 1 godzinę w różnych częściach świata będą modliły się o pokój w rodzinach i na całym świecie. Na znak duchowej łączności zapalą świecę.

Również w naszej parafii dzieci zgromadzą się na modlitwie przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie prosząc Go o pokój w rodzinach i na całym świecie. Chcemy „ratować świat” modlitwą, naśladując Hiacyntę, Franciszka i Łucję, trójkę dzieci z Fatimy, którym Matka Boża przekazała orędzie dla świata. Włożyła w ich ręce różaniec i prosiła: „Módlcie się o nawrócenie świata, aby ustały wojny. Módlcie się o pokój i sprawiedliwość”.

Wezwanie do nawrócenia, pokuty i szczerej modlitwy niosą w świat dzieci, dając przykład ufności i miłości. Ratowanie świata zaczynają w swoim sercu, przed Najświętszym Sakramentem.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny, by powierzać Bogu ukrytemu w Najświętszym Sakramencie intencje Kościoła i Ojca Świętego Franciszka.

aktualizowano: 2019-10-04
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com