Sobota, 13 sierpnia 2022 r. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Poncjana i Hipolita

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 18 czerwca 2022 wyświetleń: 154

Góra Tabor Junior 2022

W sobotę 18 czerwca 2022 r. w klasztorze w Marianowie odbyła się VIII Góra Tabor Junior pod hasłem „Przed wami wyżyny świętości”. Są to słowa kardynała Augusta Hlonda, które prowadziły zgromadzonych na tym wydarzeniu, by przypomnieć klimat sprzed 90 lat, gdy pierwszy batalion chrystusowców – zgromadzenia zakonnego powołanego do pracy z polską emigracją – składał swoje pierwsze śluby, a ich założyciel skierował do nich słowa, które są podstawową funkcjonowania Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. W 2022 r. obchodzimy 90-lecie istnienia Towarzystwo i właśnie ta rocznica stała się tematem Góry Tabor Junior.
W wydarzeniu wzięły udział nasze parafialne dzieci ze scholi dziecięcej, ministranci i kandydaci oraz Oaza Dzieci Bożych a także dzieci z Klępina, Grabowa i Kiczarowa oraz dzieci I Komunijne i rodzice. Uczestnikom towarzyszyli duszpasterze; ks. Marcin, ks. Przemek i ks. Adam.
Pogoda dopisała, wszyscy wrócili zadowoleni i radośni.
W wydarzeniu wzięło udział 420 dzieci z piętnastu parafii prowadzonych przez braci i księży chrystusowców: ze Szczecina (wszystkie cztery parafie), Stargardu (obydwie parafie), Pyrzyc, Piasecznika, Dobrzan, Chociwla, Goleniowa, Brojc, Sarbii, Poznania oraz oczywiście Marianowa. Towarzyszyło dzieciom ponad stu opiekunów: księży, sióstr zakonnych i osób świeckich.
Spotkanie rozpoczęło się od gry-zagadki, w której należało rozszyfrować miejsce ukrycia skarbu. Zabawy było co niemiara, bo czasami szyfr przerastał rozszyfrowujących, ale ostatecznie każda grupa znalazła to, co dla niej najcenniejsze, czyli ich własny kościół utrwalony na obrazie.
Upał panował niemiłosierny, więc została podjęta szybka decyzja o przeniesieniu Eucharystii z placu kościelnego do kościoła. Mszy Świętej przewodniczył ks. Maciej Onaszkiewicz SChr, a kazanie wygłosił ks. Krzysztof Musiałek SChr. Na pewno pozostanie ono na długo w pamięci wszystkich obecnych…
Po najważniejszej części spotkania nadszedł czas radosnej zabawy, czyli festynu. Było wszystko: picie (poszło 420 litrów wody!), ciasta, grill, grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym, otwarty był sklepik; można było w końcu najeść się do syta popcornu i waty cukrowej, zapleść kolorowego warkoczyka, zrobić sobie niesamowite zdjęcie w fotobudce, a także wykonać chemiczne doświadczenie. W czasie festynu nie było chwili na nudę. Jeśli właśnie nie trwały tańce (hit hitów jak zawsze), to akurat odbywało się międzyparafialne współzawodnictwo. W tym roku oprócz tradycyjnego przeciągania liny odbyły się jeszcze dwie konkurencje: w dżdżownicy zespołowej oraz nartach zespołowych. Dzięki niezwykle sprzyjającej aurze możliwe też było to, na co czekają wszystkie dzieci (i nie tylko!), czyli lanie wody przez strażaków. Frajda była niesamowita!
Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa różańcowa oraz podziękowania dla ks. Jana Dziducha SChr – proboszcza marianowskiej parafii.
Następna Góra Tabor Junior już za rok! Data jest oczywista: 17 czerwca 2023 r., ale miejsce… ciągle nieznane.
aktualizowano: 2022-06-25
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl