Wtorek, 16 lipca 2024 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Wtorek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 4 maja 2023 wyświetleń: 164

IX SPOTKANIE DZIECI "U KRÓLA".

27 kwietnia 2023 roku w par. pw. Chrystusa Króla w Stargardzie odbyło się kolejne już spotkanie dzieci z parafii prowadzonych przez chrystusowców. Wzięło w nim udział ok. 150 dzieci, w tym także reprezentacja naszej parafii, której przewodził ks. Dominik.

W tym roku wzięło w nim udział ok. 150 dzieci z obu parafii w Stargardzie, z Goleniowa, Brojc, Pyrzyc, Chociwla oraz Sarbii wraz ze swoimi duszpasterzami, siostrami misjonarkami i świeckimi opiekunami.
Pogoda na początku nie rozpieszczała. Deszczowy i zimny kwiecień nie odpuścił, ale organizatorzy też nie odpuścili. Spotkanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof Rytwiński SChr, a kazanie o Królu najlepszym i najmądrzejszym oraz św. Katarzynie Sieneńskiej wygłosił ks. Maciej Onaszkiewicz SChr.
Dzieci wzięły udział w dwóch rodzajach zajęć. Były walki wręcz, zapasy; mały majsterkowicz, który odkrywał niezwykłość wbijania gwoździa w deskę; mały mechanik pozwolił nauczyć się, gdzie wlać płyn do spryskiwaczy i jak wygląda spód samochodu; w strefie beauty dziewczyny uczyły się dbać o swoje zewnętrzne piękno; zajęcia kulinarne w tym roku były majstersztykiem past, bo wyszły przepyszne krakersowe kanapki; jak zawsze niezwykle twórcze były zajęcia plastyczne, a niesamowite, wybuchowe zajęcia z kolorowej chemii zainteresowały każdego uczestnika.
Po obiedzie, czyli kiełbasie z grilla - niezwykle smacznej - rozpoczęło się współzawodnictwo parafialne, w którym zwyciężyła drużyna z Goleniowa.
Wspólnie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia zakończyła spotkanie - dziewiąte, momentami trudne, ale na końcu - bardzo radosne i przynoszące wiele satysfakcji. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze i nie wszystkim się chce, że łatwiej jest spędzić pierwszy dzień długiego weekendu na kanapie lub na działce, ale... nie poddamy się i będziemy wyciągać dzieciaki z kanap do świata realnego, twórczego i wypełnionego Bogiem.
Zapraszamy wszystkich chętnych za rok!
aktualizowano: 2023-05-05
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com