Niedziela, 01 listopada 2020 r. imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny XXXI Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Wszystkich Świętych

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 28 października 2019 wyświetleń: 705

Kurs Lektorski

W sobotę 26.10 w naszej parafii odbył się kurs lektorski przygotowany przez dszpasterstwo powołań naszego zgromadzenia zakonnego wraz z koordynatorem LSO. 

 

Jest on realizowany w czterech częściach, choć stanowi integralną całość. Dla tych, którzy już posługują ma on odwoływać się do przyswojonej wcześniej wiedzy i ją pogłębiać, co jest elementem pracy formacyjnej w LSO.

W pierwszej turze wzięli udział chłopcy z placówek chrystusowców w Chociwlu, Szczecinie-Zdrojach, Pyrzycach, NSPJ w Szczecinie, Chrystusa Króla w Stargardzie oraz gospodarzy ze „św. Jana”. Tym razem lektorzy opanowali dwa bloki z modułu liturgicznego (księgi czytań, rok liturgiczny) oraz część zagadnień z fonetyki przekazanych w formie warsztatowej. Pierwsze z nich poprowadzili: ks. Marek Nikiel SChr i ks. Marcin Stefanik SChr, a część fonetyczną Joanna Stefańska.

W centrum programu sprawowana była Eucharystia, w czasie której ks. Marek nawiązał podczas homilii do peregrynacji krzyża, która odbywa się w tym tygodniu w parafii pw. św. Józefa.

aktualizowano: 2019-10-29
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl