Niedziela, 19 maja 2024 r. imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 5 czerwca 2023 wyświetleń: 328

LEDNICA 2023

W sobotę (03.06.2023r.), 24. naszych parafian wraz ze swoimi opiekunami ks.Mieczysławem Duszą SChr i ks. Przemysławem Sygułą SChr wzięło udział w XXVII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych „Lednica 2000” pod hasłem „Idź za Barankiem”.

Był to CUDowny CZAS spędzony na spotkaniu z Panem w Eucharystii oraz w sakramencie pokuty i pojednania na osobistej modlitwie przed Najświętszym Sakramencie w spotkaniu z drugim człowiekiem i w symbolicznym przełamaniu się chlebem. To wspaniały CZAS uśmiechu, radości i młodzieńczej pogody ducha przy śpiewie religijnych piosenek oraz przy wspólnym tańcu.

Prymas Polski abp Wojciech Polak witając zebraną młodzież na Polach Lednickich zachęcił do podążania za Chrystusem, który gładzi grzechy każdego człowieka: „Wybierzcie Chrystusa – raz jeszcze, na nowo!”

Natomiast ks. abp. Grzegorz Ryś podczas homilii zaznaczył, że „Bóg, który objawia się w Jezusie Chrystusie kocha każdego człowieka zawsze, darmo, bezwarunkowo, bezinteresownie, wiernie i nie „za coś” tylko – mimo wszystko”.

ks. abp. Stanisław Gądecki podkreślił, że bez spotkania z Chrystusem, czyli Osobą nie ma chrześcijaństwa: „To spotkanie prowadzi nas do Chrystusa-Baranka, czyli do Chrystusa, który jest ofiarą. Dopóki nie wejdziemy w to ogołocenie Chrystusowe i nie przejmiemy tej drogi Chrystusowej ofiary, tak długo jesteśmy chrześcijanami połowicznie i nie do końca”

aktualizowano: 2023-06-05
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com