Środa, 27 maja 2020 r. imieniny: Amandy, Jana, Juliana Środa VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Augustyna z Canterbury

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 1 listopada 2019 wyświetleń: 469

NOC ŚWIĘTYCH 2019

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych 31 października w naszym kościele odbyło się modlitewne czuwanie ze Świętymi.

 

„Noc Świętych” rozpoczęła się o godz. 20.00 Mszą Świętą, po której odbyło się muzyczne Wielbienie ze Świętymi.
Poznaliśmy życiorysy Wielkich Polaków. W postaci wybranych Świętych wcieliły się dzieci przygotowane przez s. Elizę. młodzi aktorzy zaprezentowali osobowości, świętych patriotów, dla których świętość, by była pełna, trzeba połączyć z miłością do Ojczyzny. Sięgając do samych początków, dzieci przedstawiły postać św. Wojciecha – biskupa i męczennika, św. Jadwigi Królowej, bł. M. Angeli Truszkowskiej - założycielki sióstr felicjanek, św. Rafała Kalinowskiego, św. Urszuli Ledóchowskiej oraz Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda – założyciela Towarzystwa Chrystusowego. Wszystkich łączyła miłość do Boga i do Ojczyzny. To wszystko miało na nowo uświadomić obecnym, że świętość nie jest zarezerwowana tylko dla niektórych, jest przeznaczona dla każdego.

aktualizowano: 2019-11-12
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl