Wtorek, 24 maja 2022 r. imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny Wtorek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 5 maja 2022 wyświetleń: 59

Pierwszy Czwartek Miesiąca - modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne

Jak w każdy Pierwszy Czwartek Miesiąca modlimy się o nowe powołanie kapłańskie i zakonne do naszego Zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego jak i do Zgromadzenia Sióstr Felicjanek.

„Prawdopodobnie setki tysięcy powołań zwisają z Nieba na jedwabnych sznurach; modlitwa jest mieczem, który przecina te sznury. Serce Chrystusa skrywa wielu potencjalnych robotników; nasze modlitwy urzeczywistniają ich powołanie” (abp Fulton Sheen).

Dziś podczas Mszy świętej zadaniem parafian było „upatrzenie” sobie jednego z ministrantów lub z lektorów i trwać na modlitwie każdego dnia, aby dobrze rozeznał drogę, jaką nasz Stwórca mu wyznaczył.
Po Eucharystii odbyło się spotkanie integracyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza i dla ich rodziców. Katechezę wygłosił ks. Stanisław Malczewski SChr opowiadając historię swojego powołania do życia zakonnego, a także zachęcając rodziców do modlitwy za swoich synów, aby ich serca były otwarte na wezwanie Pana.
Na zakończenie spotkania życzyliśmy ks. Stanisławowi obfitości Bożego błogosławieństwa z okazji przeżywanych dziś urodzin!
„Proście, a będzie wam dane” (Łk 11,9).


aktualizowano: 2022-05-10
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl