Poniedziałek, 02 sierpnia 2021 r. imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana Poniedziałek XVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Euzebiusza z Vercelli, św. Piotra Juliana Eymarda

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 12 czerwca 2020 wyświetleń: 666

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - 11.06.2020

W uroczystość Bożego Ciała z wdzięcznością za obecność Jezusa w Eucharystii po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszyliśmy choć w skromniejszej, to jednak mimo wszystko w uroczystej procesji. 

Przeszliśmy z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta "ze świadectwem prawdy, że Pan Jezus, nadal idzie po drogach świata i przez tę swoją „wędrowną” obecność przewodzi pielgrzymce kolejnych pokoleń chrześcijan: umacnia wiarę, nadzieję i miłość; pociesza w utrapieniach; podtrzymuje w dążeniu do sprawiedliwości i pokoju" - jak uczył nas św. Jan Paweł II. 

To właśnie przy stargardzkim pomniku św. Jana Pawła II zatrzymaliśmy się z ostatnią stacją eucharystycznej procesji, gdzie przed Najświętszym Sakramentem dziękowaliśmy również za obchodzone w tym roku 100 - lecie urodzin Papieża Polaka, w które tego dnia wpisała się 33. rocznica wizyty Jana Pawła II na ziemiach Pomorza Zachodniego.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za wspólną modlitwę i za dostosowanie się do obowiązujących przepisów. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji naszej procesji Bożego Ciała i tak pięknie przygotowali ołtarze. Dziękujemy także policjantom i strażnikom miejskim za zabezpieczenie trasy procesji.

aktualizowano: 2020-06-13
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl