Poniedziałek, 01 czerwca 2020 r. imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada Poniedziałek IX tygodnia okresu zwykłego | Święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 17 kwietnia 2020 wyświetleń: 478

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Józefa Milewskiego SChr

"Starałem się być wiernym synem Towarzystwa Chrystusowego, które przyjęło mnie do swego grona i w miarę moich możliwości, z pomocą łaski Bożej, starałem się jak najlepiej realizować w nim zlecone mi zadania" - z testamentu śp. ks. Józefa

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Józefa Milewskiego SChr - 16. 04. 2020 w kościele św. Jana Chrzciciela, gdzie służył do ostatnich dni przez blisko 20 lat.

 

Mszy św. przewodniczył JE Biskup Henryk Wejman - biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński, homilię wygłosił ks. Adam Staszczak SChr - niedawny proboszcz naszej parafii.

Bezpośrednio po Eucharystii ciało śp. ks. Józefa zostało przewiezione na miejsce pochówku na Cmentarzu w Kołakach Kościelnych, gdzie w dniu dzisiejszym o godz. 10.00 podczas nabożeństwa żałobnego, któremu przewodniczył będzie Ks. Bp Janusz Stepnowski - Biskup Łomżyński pochowane zostanie w rodzinnym grobie wraz z rodzicami i siostrą.

Słowami z listu ks. Krzysztofa Olejnika SChr - Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej prosimy Chrystusa: "Świętej Pamięci Księdzu Józefowi daj udział w chwale swojego Zmartwychwstania i połącz nas z Nim w wiecznej szczęśliwości"

aktualizowano: 2020-04-17
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl